۶۴ کیلومتر کنار گذر شرق اصفهان توسط رئیس جمهور افتتاح می شود

۶۴ کیلومتر کنار گذر شرق اصفهان توسط رئیس جمهور افتتاح می شود

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۳:۰۷

اردستان _وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶۴ کیلومترکنار گذر شرق اصفهان به شکل ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

به گزارش اخبار خوب به نقل از خبرنگار مهر، محمد اسلامی شامگاه پنجشنبه در مراسم شروع عملیات آسفالت باند دوم محور اردستان به اصفهان اظهار داشت: محور میان اردستان و اصفهان دارای نقاط حادثه خیز زیادی بود که به لحاظ ایمن کردن باید کار اساسی روی آن انجام می‌شد.

وی افزود: کیلومتر ۲۳ تا ۴۰ این جاده که زیر سازی آن انجام شده پنج کیلومتر طول مسیر را کم می‌کند و تعداد زیادی قوس‌های خطرناک را نیز در این مسیر حذف می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: راه و شهر سازی نهضت راه سازی را در کشور شروع کرده و به منظور اینکه این پروژه‌ها برای مردم موجب ایمنی و آسایش می‌شود توانسته ایم سالیانه ۸۰۰ کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه کنیم.

۵۱۸ کیلومتر بزرگراه تا پایان دولت افتتاح می‌شود

وی ابراز داشت: دو هزار و ۴۳۰ کیلومتر آزادراه در حال حاضر در کشور ایجاد شده که قصد داریم ۵۱۸ کیلومتر آن را تا پایان دولت افتتاح کنیم.

اسلامی بیان داشت: با برآوردی که انجام شده است سالیانه مبلغ حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان در بزرگراه‌های کشور هزینه می‌شود که با توجه به تورم‌های موجود و به روز رسانی، این تورم‌ها متفاوت خواهد بود.

پیمانکاران راه و شهرسازی ۱۸,۰۰۰ میلیارد تومان طلب دارند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ هزار میلیارد تومان حجم قرارداد کار در حال انجام داریم تاکید کرد: در سال گذشته بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و نتوانستیم آن را تسویه کنیم و حجم بدهکاری‌هایمان به پیمانکاران نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: کنار گذر شرق اصفهان که به طول ۱۰۰ کیلومتر کریدور شمال به جنوب را تشکیل می‌دهد و حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه ترافیک را کاهش می‌دهد ۶۴ کیلومتر آن تا دو هفته آینده به شکل ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد و ۳۶ کیلومتر آن هم تا خردادماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

اسلامی گفت: برای اینکه بتوانیم راندمان پیمانکاران را بالا ببریم نیازمند بودجه هستیم تا با ۱۰ هزار میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران را کاهش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: حدود هشت هزار کیلومتر روکش آسفالت، ترمیم و بهبود راه‌های کشور را هدف گذاری کرده ایم که از خرداد سال جاری بیش از شش هزار کیلومتر آن توسط یک هزار و ۵۰۰ اکیپ آسفالت که در سطح کشور فعال هستند انجام شده است. کد خبر

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده − 10 =