۶۰۰ میلیون یورو برای هزینه‌های کرونا به خزانه واریز شد

۶۰۰ میلیون یورو برای هزینه‌های کرونا به خزانه واریز شد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۰:۴۴

این در حالی است که وزیر بهداشت در ماه‌های اخیر  بار دیگر نسبت به پرداخت‌های تدریجی و قطره چکانی یک میلیارد یورو گلایه کرده و به همکارانش اعلام کرده که همین میزان اندک پرداخت شده را هم برگردانند.

طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی تاکنون معادل ریالی ۶۰۰ میلیون یورو بابت هزینه‌های مقابله با بیماری کرونا به حساب خزانه واریز شده است تا در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد.

به گزارش اخبار خوب به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی گفت: تا روز گذشته معادل ریالی ۶۰۰ میلیون یورو از یک میلیارد یورو اختصاص یافته بابت هزینه‌های مقابله با ویروس کرونا به درخواست سازمان برنامه و بودجه به خزانه واریز شده است.

طبق اعلام بانک مرکزی، وی افزود: به زودی معادل ۸ هزار میلیارد تومان دیگر نیز به حساب خزانه واریز می‌شود تا به وزارت بهداشت پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، در پی گسترش ویروس کرونا و برای مقابله با این ویروس، هزینه‌های آن مشکل و دردسرساز شد که در این زمینه رئیس جمهوری درخواست برداشت یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی را مطرح کرد و طولی نکشید تا مقام معظم رهبری با این برداشت موافقت کردند.

پس از آن بانک مرکزی باید این یک میلیارد یورو را براساس نرخ سامانه نیما به ریال تبدیل می‌کرد و در اختیار دولت قرار می‌داد که در اواخر اردیبهشت ماه اولین مرحله پرداخت شد و به تدریج منابع به ریال تبدیل، به حساب خزانه واریز و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفت تا آن را توزیع کند.

پیگیری‌های ایسنا بیانگر این بوده که تا اوایل مهرماه ۵۰۰ میلیون یورو از این مبلغ به حساب خزانه واریز شده است و امروز نیز همتی از پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو دیگر تا این زمان خبر داده است که در مجموع تاکنون ۶۰۰ میلیون یورو از یک میلیارد دلار واریز شده و طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی در روزهای آینده هم ۴۰۰ میلیون دلار باقی مانده نیز به تدریج پرداخت می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − چهارده =