۵۹۱ هزار هکتار از دیمزارهای کردستان زیر پوشش طرح جهش تولید قرار می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، پیمان اسکندری روز پنجشنبه در دومین جلسه طرح جهش تولید استان کردستان اظهار داشت: بر اساس برنامه ابلاغی در سال جاری هفت محصول زراعی زیر پوشش حمایت های طرح جهش تولید در دیم زارهای استان کشت می شود.

وی افزود: تلاش ما کشت گندم در سطح ۳۱۹ هزار هکتار، جو ۱۱۸ هزار هکتار، نخود ۴۹ هزار هکتار، دانه های روغنی ۵۹ هزار هکتار و گیاهان دارویی در سطح ۶ هزار هکتار خواهد بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه افزایش عملکرد و پایداری تولید، هدف اصلی طرح جهش تولید در دیمزارهای استان است، اضافه کرد: در سال گذشته مزارع زیر پوشش طرح جهش تولید در گندم زارها ۲۷ درصد و در زراعت نخود ۳۹ درصد افزایش عملکرد نسبت به مزارع دیگر داشته است.

اسکندری ادامه داد: در سال زراعی گذشته ۴۹۹ هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر پوشش این طرح بوده که نتایج مثبت و قابل قبولی در این مزارع به دست آمده است.

وی با اشاره به تسهیلات ارزان قیمت طرح جهش تولید برای خرید ادوات کشاورزی در استان، افزود: پارسال ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای خرید ۳۸۰ دستگاه ادوات کشاورزی در استان پرداخت شد در سال زراعی جاری هم ۴۱ دستگاه ادوات کشاورزی با اعتباری بیش از ۳۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به کشاورزان استان تحویل داده شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به افزایش سطح اراضی تحت پوشش طرح جهش تولید در استان، یادآور شد: برای پیشبرد بهتر امور و نظارت دقیق تر بر اجرای کامل طرح در استان از پتانسیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و کارشناسان عضو این سازمان در امر اجرا و نظارت بر طرح استفاده خواهیم کرد.

طرح جهش تولید با همکاری ستاد فرمان اجرایی امام(ره) امسال هم در سطح پنج میلیون هکتار از اراضی دیم کشور با ارائه خدماتی همچون آموزش های رایگان، تامین بذر، کود، سم و نهاده اجرایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا