کیفیت هوای تهران برای هفتمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای حساس‌ها

کیفیت هوای تهران برای هفتمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای حساس‌ها

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۳۷

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح با شاخص میانگین ۱۲۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۱۲ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت برای هفتمین روز پیاپی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس‌ است.

به گزارش اخبار خوب به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران طی نخستین ساعات امروز (۲۶ مهر) کیفیت هوای بیشتر مناطق به دلیل حاکمیت جو پایدار و آرام و انباشت آلاینده‌ها در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

در طول روز نیز با عدم وزش باد مؤثر بر غلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود و به ‌تبع آن کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی می‌ماند. در اواخر وقت امروز با تداوم این شرایط جوی و افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود و کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۲۷ مهر) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. با این وجود پیش‌بینی می‌شود که با افزایش تردد خودروها غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند و از این‌رو برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد را به‌دنبال دارد.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز نیز شرایط مناسب برای تجمع آلاینده‌ها را فراهم می‌کند و با افزایش تردد خودروها در ساعات پایانی فردا شب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 − 2 =