کلنگ‌زنی خطوط ۸ و ۹ مترو به‌زودی در منطقه ۱۵

شهردار منطقه ۱۵، با اعلام یک خبر خوش گفت: در راستای تحقق وعده توسعه خطوط حمل و نقل عمومی به‌ویژه مترو در جنوب شرق پایتخت، کلنگ خطوط ۸ و ۹ مترو، پیش از پایان سال در منطقه ۱۵ به زمین می‌خورد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد شیری با اشاره به اینکه تا قبل از پایان سال دو خطوط مهم مترو در منطقه ۱۵ کلنگ‌زنی خواهد شد گفت: این اقدام در راستای پیگیری مطالبه شهروندان و تحقق وعده‌ای است که یک ماه پیش برای توسعه خطوط حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه مترو در جنوب شرق پایتخت به شهروندان دادم، که خوشبختانه به لطف خدا و همکاری حوزه‌های مرتبط به‌زودی عملیات آن آغاز می‌شود.

به گفته او؛ در این راستا نشست‌های مشترک مستمری طی این مدت با شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) برگزار و زمینی برای تجهیز کارگاه در منطقه در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

شیری با اشاره به اینکه تنها خط انبوه بر حمل‌ونقل همگانی در منطقه ۱۵، خط ۶ مترو تهران است که در منتهی‌الیه بخش غربی منطقه واقع شده و تأثیر قابل‌توجهی بر کاهش ترافیک محدوده ندارد افزود: طرح راه‌اندازی خطوط ۸ و ۹ مترو تهران و اتصال منطقه ۱۵ به شبکه ۳۰۰ کیلومتری شهر تهران نقش بسزایی در کاهش ترافیک جنوب شرق تهران خواهد داشت.

شهردار منطقه افزود: با راه‌اندازی خطوط ۸ و ۹ مترو تهران تعداد ایستگاه‌های مترو از ۵ ایستگاه در خط ۶ به ۱۳ ایستگاه در خطوط ۶ و ۸ و ۹ افزایش می‌یابد که ایستگاه ترمینال بعثت تبادلی خطوط ۶ و ۸ و ایستگاه میدان بسیج تبادلی خطوط ۸ و ۹ به‌عنوان مهم‌ترین ایستگاه‌های مترو در منطقه ۱۵ خدمت‌رسانی خواهد کرد.

او در پایان اضافه کرد: خطوط جدید شبکه مترو پایتخت در تعامل با خطوط موجود، نه‌تنها اکثر قریب به‌اتفاق نقاط شهر را به لحاظ ترافیکی پوشش می‌دهند بلکه تأثیر بسزایی در فراهم شدن شرایط برای عدم استفاده غیرضروری از وسایل نقلیه شخصی ایفاء خواهند کرد و سالانه از هدر رفتن صدها میلیون لیتر سوخت‌های فسیلی که احتراق آنها سبب ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی است، جلوگیری می‌کند.

 

دکمه بازگشت به بالا