کتاب «ره توشه تبلیغ» رونمایی می‌شود

کتاب «ره توشه تبلیغ» رونمایی می‌شود

زمان انتشار : 1401/04/02 - 14:58

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حجت الاسلام علیرضا نجیمی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسب چهل و یکمین سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) با ابداع خود، نهادهای فرهنگی را ایجاد کردند که هر کدام برکات خود را دارد و اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد نیز تلاش دارد با توجه به زیست بوم استان، نیازهای فرهنگی و دینی این استان را برطرف کند.

وی عنوان کرد: ارتباط اصلی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با ائمه محلات و مساجد است و با توجه به اینکه دوره ای ارتباط مردم و ائمه جماعات کمرنگ شد، در صدد تقویت این ارتباط هستیم زیرا معتقدیم که ائمه محلات می توانند در حل مشکلات اجتماعی اثرگذار باشند.

نجیمی بیان کرد: اکنون علاوه بر روحانیون مستقر که در روستاها و مناطق محروم خدمت می کنند، ۳۰ مبلغ در مناطق مختلف در کنار مردم قرار گرفته اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با توجه به اینکه یزد دارالعلم و دارالعباده شناخته می شود، رسالت خود را در تقویت این عنوان ها ادا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری دومین کنگره شعر مباهله در یزد در گستره بین المللی خبر داد و اظهار داشت: این عید مهم مورد غفلت قرار گرفته و تلاش داریم با تولید محتوا، این عید مهم را احیا کنیم.

نجیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشتازی استان یزد در حوزه قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در کشور عنوان کرد: خانه های قرآنی و مربیان و حافظان، یزد را به قطب قرآنی کشور تبدیل کرده و استان یزد در حوزه قرآن هم در حوزه محتوا و هم قرائت و تجوید پیشتاز است.

وی همچنین از برقراری ۱۴ مدرسه صدرا در سطح استان یزد خبر داد و گفت: تلاش داریم این مدارس را توسعه دهیم و اکنون به منظور توسعه مدارس صدرا در سطح دبستان با مدیرکل آموزش و پرورش رایزنی هایی انجام گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد عنوان کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد باید در این زمینه تقویت و حمایت شود تا بتواند مربیان و معلمان خوب و کارشناس به کار بگیرد.

نجیمی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری سلسله جلسات تجربه نوردی در اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد و اظهار داشت: طلاب جوان هفته ای یک ساعت در محضر اساتید حضور می یابند و اولین کتاب به نام ره توشه تبلیغ که برگرفته از تجربیات روحانیون پیشکسوت استان یزد است نیز در همین راستا رونمایی شده و فیلم آن نیز به زودی رونمایی می شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هجده + هجده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت توجه هرچه بیشتر به ساختار قاعده‌مند زبان انجمن قلم از ظرفیت‌های شهرستانی بیشتر استفاده کند

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ یاسر احمدوند معاون ...