کتاب‌ها را دیجیتالی از کتابخانه ملی بگیرید

کتاب‌ها را دیجیتالی از کتابخانه ملی بگیرید

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۱۶

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ضرورت ارائه خدمات به افراد متقاضی که شرایط حضور در کتابخانه را ندارند،‌ امکان سفارش و تحویل نسخه دیجیتال کتاب‌ها را فراهم کرده است.

به گزارش اخبار خوب به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی، مدیرکل اطلاع‌رسانی این سازمان در توضیح جزئیات چگونگی استفاده از سفارش و دریافت نسخه دیجیتال منابع کتابی گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا تمهیدات جدیدی را برای ارائه خدمات بهینه به اعضای کتابخانه ملی فراهم کرده است.

او ادامه داد: به این ترتیب است که متقاضیان می‌توانند از طریق ارسال ایمیل به نشانی «requestinfo@nlai.ir»  تقاضای تصاویر دیجیتال‌شده منابع مورد نیاز خود را اعلام کنند.

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همچنین تاکید کرد: در صورت موجود بودن منابع و در راستای حفظ مالکیت معنوی آثار، فقط تا سقف ۲۵ درصد از منبع نسخه دیجیتال‌شده به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

شهرابی گفت: پس از ثبت درخواست طی سه روز کاری به تامین منابع درخواستی متقاضیان رسیدگی می‌شود و کارشناسان مرجع اداره کل اطلاع‌رسانی کتابخانه ملی ایران پس از تهیه نسخه دیجیتال منبع مورد نیاز تقاضا، فایل موردنظر را برای کاربران کتابخانه ملی ارسال می‌کنند.

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پایان اظهار کرد: حدود یک هفته از اجرای این طرح می‌گذرد و تاکنون بیش از ۴۰ درخواست از سوی کاربران کتابخانه ملی ایران برای دریافت منابع دیجیتال‌سازی‌شده دریافت کرده‌ایم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست + شانزده =