ژاپن با «مادران واقعی» به اسکار می‌رود

ژاپن با «مادران واقعی» به اسکار می‌رود

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۲۰:۰۴

فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام می‌شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد.

سینمای ژاپن فیلم «مادران واقعی» اثر «نائومی کاواسه» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۱ انتخاب کرد.

به گزارش اخبار خوب به نقل از ایسنا و به نقل از ورایتی، فیلم «مادران واقعی» که با اقتباس از رمانی به قلم «تسوجی‌مورا میوکی» ساخته شده است داستان زوجی را روایت می‌کند که کودکی را به فرزندی می‌پذیرند و سال‌ها بعد با درخواست مادر واقعی کودک برای بازگرداندن او مواجه می‌شوند.

این فیلم برای نخستین‌بار در جشنواره تورنتو به نمایش درآمد و از ۲۳ اکتبر در سینماهای ژاپن به نمایش گذاشته شد.

فیلم «دزدان فروشگاه» به کارگردانی «هیروکازو کورئیدا » آخرین فیلم ژاپنی است که به عنوان نامزد در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار انتخاب شد. همچنین فیلم سینمایی «عزیمت‌ها» اثر «یوجیرو تاکیتا» تنها نماینده ژاپن در رقابت‌های اسکار است که موفق به کسب این جایزه شده است.

با وجود حضور آثار «کاواسه» در جشنواره کن، این کارگردان چندان با استقبال مخاطبان و منتقدان ژاپنی روبه‌رو نبوده است. فیلم «لوبیای شیرین» محصول سال ۲۰۱۵ از معدود آثار این کارگردان به شمار می‌رود که با استقبال خوب مخاطبان در ژاپن مواجه شد.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱ روز اول دسامبر (۱۱ آذرماه) اعلام شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده + دوازده =