چگونه از کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی گوشی استفاده کنیم؟

چگونه از کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی گوشی استفاده کنیم؟

زمان انتشار : 1401/11/05 - 06:07

حل چالش فناوری(۱۵۰)/

تنظیم کارت حافظه جانبی به عنوان حافظه داخلی گوشی‌های هوشمند فضای قابل توجهی برای ذخیره‌سازی اطلاعات در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، گسترش دسترسی به اینترنت و حضور مدام کاربران در شبکه‌های اجتماعی سبب شده روزانه حجم بالایی از اطلاعات در گوشی‌های هوشمند ذخیره و باعث اشباع فضای حافظه اشباع در کوتاه مدت شود. از همین رو سازندگان گوشی‌های هوشمند می‌کوشند فضای ذخیره‌سازی اطلاعات در محصولات خود را افزایش دهند. به اعتقاد اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند هم اکنون حجم حافظه داخلی گوشی یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی کیفیت این دستگاه‌ها است.

کاربران زیادی با کمبود فضای ذخیره‌سازی در گوشی خود مواجه هستند به همین دلیل استفاده از کارت‌های حافظه جانبی امری متداول بین کاربران است. البته این ابزارهای کوچک نیز فضای محدودی دارند و نمی‌توان از پر شدن تمامی ظرفیت آن‌ها جلوگیری کرد. معمولاً حافظه داخلی گوشی نسبت به کارت حافظه فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی دارد و از همین رو کاربران به دنبال روشی هستند که از طریق آن بتوان کارت حافظه را به حافظه داخلی تبدیل یا به اصطلاح کارت حافظه را به عنوان حافظه داخلی فرمت کرد.

**روش تبدیل کارت حافظه جانبی به حافظه داخلی

سیستم عامل اندروید در هنگامی که کاربر بخواهد از کارت حافظه جانبی به عنوان حافظه داخلی استفاده کند به صورت خودکار حافظه جانبی را فرمت می‌کند و به منظور تأمین ایمنی اطلاعات ثبت شده در کارت اس‌دی(SD card) تا زمانی که کاربر مجدداً فرایند فرمت را انجام ندهد اطلاعات پس از جدا سازی کارت حافظه از دستگاه قابل مشاهده نیست.

به منظور استفاده از کارت حافظه جانبی به عنوان حافظه داخلی در گام اول باید به بخش تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید. سپس وارد بخش Storage شوید. حالا گزینه disk را انتخاب کنید تا تمامی برنامه‌‌ها و محتوای موجود در حافظه داخلی نمایش داده شود. در این مرحله Format as internal را از گزینه سه نقطه بالای سمت راست صفحه لمس و در نهایت Format SD card را انتخاب کنید. اکنون کارت حافظه به بخشی از حافظه داخلی تبدیل شده است و فضای بیشتری در اختیار کاربران قرار دارد.

انتهای پیام/۴۱۴۴

انتهای پیام/

x

این مطالب را نیز ببینید!

پیشگیری از هدر رفت میلیاردها تن مواد غذایی با به‌کارگیری هوش مصنوعی در کشاورزی

آنا گزارش می‌دهد؛ استفاده از اینترنت اشیا و فناوری هوش مصنوعی در زنجیره‌های تأمین مواد ...