چالش کریسمس برای آلمانی‌ها/ فقط نیمی از مردم آلمان توان خرید هدیه کریسمس دارند‌

چالش کریسمس برای آلمانی‌ها/ فقط نیمی از مردم آلمان توان خرید هدیه کریسمس دارند‌

زمان انتشار : 1401/09/14 - 10:51

  به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از بیلد، نتایج یک نظرسنجی از سوی موسسه INSA آلمان حاکی ‌است که یک چهارم مردم این کشور امسال برای عزیزان خود هدیه نخواهند خرید و خبری از انجام این سنت دیرین نیست.

دلیل این مسئله تورم بالا و افزایش شدید قیمت‌ها در این بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا است.

در نظرسنجی انجام شده ۲۳ درصد مردم گفته‌اند که اصلا هدیه نخواهند خرید و ۲۲ درصد دیگر هم گفته اند که مجبور هستند برای خرید هدیه از پس انداز خود استفاده کنند. ۳ درصد دیگر نیز اعلام کرده‌اند که ممکن است برای خرید هدیه مجبور شوند زیر بار قرض بروند.

 

 

یافته‌های نظرسنجی موسسه INSA نشان می دهد که کمتر از نیمی از مردم ‌آلمان توان خرید هدیه کریسمس بدون قرض یا استفاده از پس انداز خود را دارند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از موسسه ایدالو، قیمت ۱۲۰ قلم هدیه کریسمس پر طرفدار در آلمان طی سال جاری و نسبت به سال ۲۰۲۱ به طور متوسط ۵۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از دفتر آمار فدرال آلمان در ماه اکتبر سال جاری نرخ تورم در آلمان به بالاترین میزان چند ده سال گذشته رسیده است. اصلی ترین دلیل افزایش قیمت‌ها در آلمان، بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی و به خصوص گاز در این کشور به خاطر تحریم روسیه بوده است.

ماه گذشته میلادی، موسسه INSA یک نظرسنجی دیگر انجام داد که نتایج آن نشان داد که نیمی از مردم آلمان معتقدند که دولت این کشور در حل بحران انرژی شکست خورده و ۳۰ درصد مردم هم گفته‌اند که نمی توانند پول قبض برق وگاز خود را در ماه‌های آینده پرداخت کنند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

x

این مطالب را نیز ببینید!

چاپ و تولید انواع جعبه و بسته بندی محصولات

مجتمع چاپ و بسته‌بندی دنا *از طراحی تا تولید* _تولید کننده انواع جعبه های مقوایی ...