«پیله»، «روزهای انگلیسی» و «حاکم و حاتم ۲» در تلویزیون

«پیله»، «روزهای انگلیسی» و «حاکم و حاتم ۲» در تلویزیون

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۲۱:۵۶


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار فرهنگی ایرنا، مستند اجتماعی پیله در شبکه مستند سیما تولید و آماده پخش شد. این فیلم مستند در ادامه دغدغه های قبلی کارگردان مضمون و موضوعی اجتماعی دارد و با نگاهی آسیب‌شناسانه سعی می کند نگاه افراد جامعه را نسبت به بهبود یافتگان از بیماری اعتیاد و مواد مخدر تغییر دهد.

از عوامل اصلی فیلم مستند پیله می توان به مدیرفیلمبرداری: جواد رزاقی زاده،  تدوین: مهیار براتی، صداگذار:آرش قاسمی، صدابردار: مهدی کارت، دستیارکارگردان: مهدی محمدگنجی، دستیار فیلمبردار: امین عظیم زاده، عکاس: سعید مجیدی، تدارکات: اسماعیل کشاورز و ساخت آنونس: مهیار براتی اشاره کرد.

بررسی نقش پدران در تربیت فرزندان

برنامه مامان ها در قسمت پنجاهم از وظایف و نقش پدران و مسئولیت پذیری آنها در تربیت فرزند می گوید. مامان ها امروز (یکشنبه، ۲۱ دی) به پنجاهمین قسمت رسیده است و درباره نقش پدران در تربیت فرزند گفتگو می کند.

این برنامه که از ابتدای آبان ماه پخش خود را به تهیه کنندگی مجتبی حسینی آغاز کرد به مباحث مختلفی در حوزه تربیت فرزندان دهه ۹۰ پرداخت.

منصوره مصطفی زاده کارشناس کتاب های کودک است که در این برنامه نقش مجری و میزبان را بر عهده دارد و سید میلاد ناظمی و سعید ابراهیمی سردبیر و کارگردانی برنامه هستند.

برنامه امروز مامان ها هم به نقش پدران در تربیت فرزند می پردازد و اینکه چطور می توانند در کمک به مادران تعامل سازنده ای ایجاد کنند. امروز چند مادر به برنامه دعوت می شوند و از خواسته های خود و کمک هایی که همسران شان می توانند نسبت به آنها داشته باشند می گویند. همچنین هر یک از مادران از تجربه های خود در سهیم شدن یا نشدن همسرش در تربیت کودکان حرف می زند.

این برنامه امروز ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

مهمات برای ورود به مرحله جدید

بیست و نهمین قسمت مجله تصویری مهمات با عنوان ورود به مرحله جدید، از شبکه افق پخش می‌شود. مجله تصویری مهمات با شیوه‌ای نو و نگاهی تحلیلی، دفاع مقدس مردم ایران را از منظرهای گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مورد بررسی قرار می‌دهد تا این مرحله از تاریخ معاصر را به خوبی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند.

«ورود به مرحله جدید» عنوان بیست و نهمین قسمت این برنامه است که با حضور سرتیپ مرتضی قربانی، به بررسی عملیات کربلای ۵ و اتفاقات بعد از آن اختصاص دارد.

سیداحمدموسویان و سید صادق شهربانویی کارگردانی «مهمات» را بر عهده دارند. این برنامه یکشنبه‌ها ساعت ۱۶ و تکرار آن ساعت ۹ روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.

از توقیف نفتکش کره‌ای تا حوادث ششم ژانویه آمریکا روی میز «نقش جهان»

برنامه تلویزیونی نقش جهان یکشنبه این هفته با موضوعات مختلفی همچون توقیف نفتکش کره‌ای در خلیج فارس تا حوادث ششم ژانویه در آمریکا، به صورت زنده روی آنتن شبکه افق می‌رود.

این برنامه با تهیه‌کنندگی و سردبیری مهدی خانعلی‌زاده و اجرای سید وحید نمازی، شامل بخش‌های مختلفی همچون گفتگو با کارشناسان و آیتم‌هایی همچون استندآپ ترجمه، مجله‌خوانی، اینفوگرافیک زنده‌نمایی، ارتباط اینترنتی با صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف است.

در هر قسمت نقش جهان دو یا سه پرونده روز نقد و تحلیل می‌شود.

موضوعاتی که در برنامه این هفته مطرح خواهند شد، توقیف نفتکش کره‌ای در خلیج فارس توسط ایران، ماجرای واکسن آمریکایی و شرکت فایزر و همچنین حوادث ششم ژانویه در آمریکا هستند.

نقش جهان ساعت ۲۲ به صورت زنده روی آنتن می‌رود و تکرار آن هم روز بعد ساعت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود.

فرصت های اقتصادی در معادن شرقی ایران

شانزدهمین قسمت مجموعه مستند فرصت با موضوع فعالیت‌های معادن منیزیت در خراسان جنوبی، یکشنبه ۲۱ دی ماه از شبکه افق پخش خواهد شد.

فرصت عنوان مجموعه مستندی است که توسط شبکه خاوران (سیمای مرکز خراسان جنوبی) تولید شده است.

در این مجموعه به ظرفیت‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف این استان پرداخته و سعی شده است فرصت های سرمایه گذاری و تولید با استفاده از این پتانسیل ها مورد بررسی قرار بگیرند.

در شانزدهمین قسمت، معادن منزیت سوژه مستندساز قرار گرفته است. گفت وگو با کارآفرینان حوزه معدن و صنایع نسوز، موضوع این قسمت است. فرصت را می‌توانید شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸ و تکرار آن را ساعت ۱:۳۰ بامداد روز بعد از شبکه افق ببینید.

گذر یک ملت از روزهای انگلیسی

مجموعه مستند روزهای انگلیسی با موضوع تاریخچه روابط ایران و انگلستان، در ۱۰ قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

رابطه ایران و انگلستان تاریخ پر فراز و نشیبی دارد و روزهای سیاه بسیاری را یادآوری می‌کند؛ روزهایی که دولت بریتانیا با هدف استعمار تمام و کمال ملت ایران، از هیچ دسیسته و توطئه‌ای فروگذار نبود. مستند روزهای انگلیسی در مورد این ارتباط طولانی و استعماری ساخته شده است. در هر قسمت از این مجموعه ۱۰ قسمتی، به مواردی که انگلستان در ارتباط با ایران به دخالت در امور داخلی کشورمان پرداخته اشاره شده است.

این مجموعه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸:۳۰ و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش می‌شود.

عکاس دغدغه‌مند در مهمانی روستای برغان

هفتمین قسمت مستند دغدغه‌های یک عکاس با موضوع جاذبه‌های گردشگری در روستای برغان، از شبکه افق پخش خواهد شد.

دغدغه‎های یک عکاس عنوان مجموعه مستندی است که پیرامون جاذبه‌های گردشگری در استان البرز ساخته شده است. در این مجموعه نیروهای جوان و خوش ذوق به همراهی استاد سیروس حصاری مدرس عکاسی از زاویه لنز یک عکاس پتانسیل گردشگری استان البرز را به تصویر می کشند.

معرفی جاذبه های گردشگری روستای برغان، موضوع هفتمین قسمت این مجموعه است. این روستا در استان البرز و شهرستان ساوجبلاغ و در بین دو رود سنج و شاهرود قرار دارد. قرارگیری این روستای زیبا در مسیر کرج، کردان موجب رونق صنعت گردشگری آن شده است؛ به‌ طوری ‌که در فصل‌های بهار و تابستان بسیاری از علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی به روستای برغان و روستای کردان سفر می‌کنند تا از خنکای هوا و طبیعت زیبای منطقه لذت ببرند.

دغدغه‌های یک عکاس را می توانید شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ از شبکه افق تماشا کنید. تکرار این مستند ساعت ۷:۳۰ روز بعد روی آنتن می رود.

شبکه افق مخاطبانش را در برابر طوفان می‌نشاند

ششمین قسمت مجموعه در برابر طوفان، وقایع نگاری رویدادهای اجتماعی و سیاسی دوران شاه، از شبکه افق پخش می شود.

تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران در دوران معاصر دارای فراز و نشیب های فراوانی است که شامل رویدادهای گوناگون در دوران حکومت رضاخان و محمدرضاشاه است. مستند در برابر طوفان مجموعه ای است دربرگیرنده تصاویر و صداهای دیده و شنیده نشده ای از تاریخ معاصر کشورمان که در کنار هر یک، توضیحاتی نیز به فراخور ارائه می شود.

استفاده از تصاویر آرشیوی رادیو و تلویزیون ملی ایران در زمان رژیم سابق و شبکه های خارجی و نیز گفتار متن ناصر طهماسب از جمله ویژگی های این مجموعه مستند به شمار می رود که خود، تاریخی مستند و تصویری از دوران حکومت چند ده ساله محمدرضا شاه محسوب می شود.

مهدی نقویان کارگردانی در برابر طوفان را بر عهده داشته که ششمین قسمت آن، امروز ساعت ۲۰ از شبکه افق پخش می شود. تکرار این مستند را می توانید روز بعد ساعت ۶ از همین شبکه تماشا کنید.

همراه با شبکه قران و تلاوت های شاهکار قراء مصری

تلاوت های شاهکار قراء برجسته مصری در چهارمین هفته دی ماه روی آنتن می‌رود. در سومین هفته از دی ماه  تلاوت های شاهکار اساتید برجسته قرآن از جمله شحات محمد انور، محمد احمد شبیب، راغب غلوش، محمد احمد بسیونی و احمد نعینع راس ساعت ۲۳ ازین شبکه پخش می‌شود.

به این ترتیب شنبه (۲۰ دی) تلاوت آیاتی از سوره مبارکه نازعات وسوره مبارکه فجر توسط استاد شحات محمد انور به سمع و نظر علاقمندان خواهد رسید و یکشنبه شب نیز تلاوت سوره های مبارکه مزمل و قیامه توسط محمد احمد شبیب پخش می‌شود.

تلاوت آیاتی از سوره های مبارکه نباء، طارق و علق توسط استاد غلوش دوشنبه (۲۲ دی) ساعت ۲۳ برای اولین بار از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

روز سه‌شنبه نیز تلاوت سوره‌های مبارکه نمل، بلد و کافرون توسط استاد احمد نعینع و در روز چهارشنبه قرائت آیاتی از سوره های مبارکه مومنون، طلاق و علق توسط قاری محمد احمد بسیونی برای مخاطبین قرآن دوست شبکه روی آنتن می‌رود. روز پنج شنبه ۲۵ دی شیخ محمود حسین منصور سوره مبارکه کهف و روز جمعه شیخ یاسر شرقاوی با تلاوت سوره های مبارکه انسان ، حمد و بقره مشتاقان کلام وحی را به فیض می رسانند.

دو در دو مسابقه جدید شبکه دو شد

مسابقه تلفنی دو در دو با هدف ایجاد سرگرمی و نشاط اجتماعی، ارتقای دانش عمومی و تعامل هر چه بیشتر با مخاطبان از دوشنبه ۲۲ دی ساعت ۱۹:۴۵ روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

این مسابقه تلفنی شامل بخش‌های اطلاعات عمومی، مسابقه حافظه، سوالات هوش و بازی با حروف است که از شنبه تا چهارشنبه از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

مسابقه تلفنی دو در دو در ساخت و اجرای دکور و نرم‌افزار از طراحی متفاوت و نوینی بهره برده و سوالات آن در حوزه‌های مختلف ایران‌شناسی، هنری، اقتصادی، اجتماعی، تاریخی، جغرافیایی و فرهنگ ایرانی-اسلامی طراحی شده است.

دو در دو کاریست از گروه اقتصاد و دانش به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی صدخسروی و اجرای کیمیا گیلانی که طراحی و اجرای دکور متفاوت مسابقه را نصیر قواعد برعهده داشته، طراح سوالات پیمان شوقی است و طراحی نرم‌افزار توسط شایان رنجبر صورت گرفته است.

مسابقه تلفنی دو در دو از شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۹:۴۵ با اهدای جوایز مختلف و بخش‌های گوناگون و با شماره پیامک ۳۰۰۰۰۲۲۱ در ارتباط مستقیم با بینندگان شبکه دو روانه آنتن این شبکه خواهد شد.

تقویت تولید داخلی، راهکار بی‌اثرکردن تحریم‌ها

پایش در برنامه امشب به تاثیر مستقیم تقویت تولید داخلی در توسعه اقتصادی و خنثی کردن تحریم ها پرداخته است. مهمان امشب برنامه پایش سید محمد بحرینیان، پژوهشگر و صنعتگر توسعه است تا درخصوص مقایسه رشد اقتصادی ایران و کره، راهکار های ایران برای توسعه اقتصادی، خنثی سازی تحریم ها و ریشه یابی وضع فعلی اقتصادی ایران با بینندگان گفتگو خواهد کرد. در بخش ستاد پیگیری موانع تولید هم درخصوص حل مشکل مجوز دامداری های صنعتی با”سید حبیب الله ساجدی” مدیر امور دام جهادکشاورزی استان فارس و”صمد رفیعی” مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور گفتگو شده است.

پایش به تهیه کنندگی الهام پیرهادی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که یک شنبه ها و سه شنبه  ها ساعت ۱۹:۴۵ با اجرای سعید توکلی روی آنتن می رود.

شبکه نهال میزبان حاکم و حاتم ۲ شد

مجموعه انیمیشن حاکم و حاتم ۲  از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر شب ساعت ۴۵ : ۲۱  از شبکه نهال پخش می شود.

حاکم و حاتم ۲ به تهیه کنندگی و کارگردانی صمد غلام زاده در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه ای با تکنیک سه بعدی برای گروه سنی کودک و نوجوان در مرکز پویانمایی صبا تولید شده است. گفتنی است که سری اول این مجموعه هم  در۲۶ قسمت ۱۰ دقیقه ای و با تکنیک سه بعدی ساخته شده بود.

موضوعات این برنامه حول محور عدالت خواهی و یاری رسانی به مستمندان است. مردان پاک نیت و حق جو در تاریخ مملکت ما بسیار وجود دارند که حاتم به عنوان نمونه ای از آنها است که در جهت یاری رساندن به مردم قدم برداشت و خود را فراموش کرد.

در خلاصه داستان حاکم و حاتم ۲ آمده است: حکمران با مشکل آفرینی و ندانم کاری برای مردم دردسر بوجود می آورد و حاتم به عنوان مردی شایسته و عاقل برخاسته از بطن جامعه مشکلات را به نفع مردم حل می کند.

وجود وزیری حسود در دستگاه حکمرانی نیز برای حاتم مشکلاتی بوجود می آورد که باعث طنز می شود. موفقیت حاتم در کارها باعث محبوبیت او بین مردم می شود که مورد رضایت وزیر نیست به همین سبب وزیر حسود دست به اختلالاتی در دستگاه حکمرانی می زند تا حاتم نتواند از عهده حل آن بر آید و از محبوبیت او کاسته شود.

حاصل این رفتار ها باعث بوجود آمدن حکایاتی شیرین و معما گونه می شود که با چاشنی طنز و گرافیک کودکانه جذاب تر می گردد.


منبع خبر