پیشنهادهای مهم مجلس برای ارز ۴۲۰۰ تومانی از زبان رئیس کمیسیون اقتصادی

پیشنهادهای مهم مجلس برای ارز ۴۲۰۰ تومانی از زبان رئیس کمیسیون اقتصادی

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۵

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: فوریت لایحه دولت برای اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی در صحن علنی مجلس رأی نیاورد و قطعاً در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیشنهادات خود را در این زمینه به مجلس ارائه خواهد کرد.

وی افزود: نظر کارشناسی من آن است که بایستی نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی تغییر اساسی کند و مجلس یازدهم قطعاً در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی را اصلاح خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی  تصریح کرد: هدف مجلس شورای اسلامی از اصلاح نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی نفع همه مردم است. این در حالی است که بیشتر صبحت‌های صورت گرفته بین دولت و مجلس پیش‌تر درباره حذف این ارز بود اما نمایندگان با آن مخالفت کردند و اعلام کردیم که باید نحوه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی اصلاح شود.

پورابراهیمی گفت: هم‌اکنون دو پیشنهاد درباره استمرار ارز ۴۲۰۰ تومانی وجود دارد که پیشنهاد اول مربوط به واردات کالاهای اساسی است و پیشنهاد دوم مربوط به حمایت از مصرف‌کنندگان است؛ رویکرد منطقی‌تر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مصرف‌کنندگان است و نظر مجلس تغییر روش این نحوه تخصیص در بودجه ۱۴۰۱  است و برهمین اساس منتظر لایحه دولت برای بودجه سال آینده هستیم.

۲۱۷

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ادعای نامه رسمی سال ۸۸ کلینتون به تلگرام و توئیتر درباره ایران

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرآنلاین ،  فیلمی از سخنان سید علی یزدی‌خواه ...