پایانه صادراتی گوهرسنگ‌ها راه‌اندازی می‌شود

پایانه صادراتی گوهرسنگ‌ها راه‌اندازی می‌شود

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۱:۱۸

کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار، جواهرات و سنگ‌های قیمتی ایران با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و استانداری خراسان رضوی در حال تاسیس پایانه صادراتی سنگ‌های قیمتی در مرکز دوقارون است.

به گزارش اخبار خوب به نقل از ایسنا، کشور ایران سابقه تاریخی قابل توجهی در زمینه ساخت طلا و جواهر دارد. ایران، برای چند قرن از جمله صادرکنندگان مصنوعات ساخته شده از سنگ‌های قیمتی بوده است. به منظور احیای این پیشینه تاریخی و کمک به صادرت گوهرسنگ‌ها، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار، جواهرات و سنگ‌های قیمتی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در حال تاسیس یک پایانه صادراتی در مرزهای شرقی کشور است.

با توجه به گردش مالی قابل ملاحظه حوزه جواهرسازی و معادن سنگ‌های قیمتی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از تاسیس کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار، جواهرات و سنگ‌های قیمتی حمایت کرد.

این کانون در حال حاضر در مشهد مستقر است و با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای در حال برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد برای علاقه‌مندان و فعالان فناور این حوزه است.

این دوره‌ها حداقل دو ماهه هستند و در رشته‌هایی مانند طراحی جواهر، طراحی گوهرسنگ و گوهرشناسی برگزار می‌شوند.

کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار، جواهرات و سنگ‌های قیمتی ایران همچنین در راستای اجرای سیاست‌های توسعه‌ای و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در جدیدترین اقدام خود مقدمات تاسیس یک بازار بزرگ جواهرات و گوهرسنگ‌ها را فراهم کرده است. این بازار با همکاری استانداری خراسان رضوی در شرق کشور تاسیس می‌شود.

صادرات نیز یکی از حلقه‌های مهم در زنجیره ارزش صنعت جواهرسازی و استخراج سنگ‌های قیمتی است. فعالان نوآور و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به زمینه‌ای برای صادرات محصولات خود در این رشته نیاز دارند.

بر این اساس، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار، جواهرات و سنگ‌های قیمتی ایران با همکاری ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ) و استانداری خراسان رضوی در حال تاسیس پایانه صادراتی سنگ‌های قیمتی در مرکز دوقارون است.

در این پایانه صادراتی خدمات گمرکی و اداری تخصصی به صادرکنندگان این رشته، اختصاص می‌یابد و صادرات آنها با شرایط تسهیل شده‌تری انجام می‌شود.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه جواهرات و سنگ‌های قیمتی می‌توانند از بسته خدمات حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در زمینه گمرک و صادرات استفاده کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده − 9 =