وزیر اقتصاد:همه ما یک هدف داریم

وزیر اقتصاد:همه ما یک هدف داریم

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۸:۵۷

وزیر اقتصاد و دارایی در دومین نشست مجمع کارآفرینان کشور اظهار داشت: کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد چون همه می‌دانند که ما در جنگ اقتصادی هستیم و تعارف هم نداریم، اینکه بیان شود جنگ اقتصادی نداریم در واقع کم دقتی است. همه نیروها معطوف به این است که از ورود منابع به کشور ممانعت شود و تمام تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا مردم از دولت فاصله و در برابر حکومت موضع بگیرند و تمام این ابزارها اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب فرهاد دژپسند گفت :بنابراین نباید در این شرایط جنگ حیدری-نعمتی داشته باشیم و دیگر من و تو موضوعیت ندارد. همه ما یک هدف داریم، اگر محقق شود همه برنده هسیم و اگر خدای نکرده محقق نشود  همه بازنده هستیم  و برای رسیدن به این هدف نیازمند همگامی است.

وزیر اقتصاد گفت: در این مسیر ناهموار نیاز به این داریم که دست در دست هم بدهیم، یک جایی شما از برخی خواسته‌ها بگذرید و ما نیز باید اقدامات لازم را انجام دهیم.اگر کسی پیدا شد که هویت و استقلال ما را نادیده گرفت باید با آن مقابله کرد و راهکار آن نیز تقویت بنیه است و باید منافذی را پیدا کنیم تا این مسیر را به سلامت طی کنیم.

دژپسند در ادامه گفت: در حال حاضر همه در مورد سرمایه در گردش مشکل دارند و از سویی نقدینگی بالایی در جامعه وجود دارد. برخی بانک‌ها نسبت تسهیلات به سپرده حتی ۱۰۰ درصد نیز دارند اما این نسبت برای برخی از بانک‌ها بسیار پایین است و گیر اصلی کار نیز همین بانک‌ها هستند، البته بورس نیز ظرفیت بالایی در تامین مالی دارد.

وی افزود: از ۴۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی ۱۰ میلیارد دلار  آن به کشور بازگشته است، باید نسبت به پول ملی تعصب داشته باشیم مگر چه اتفاقی افتاده که ارزش پول ملی ما کاهش یافته است

وزیر اقتصاد در حاشیه این نشست در  جمع خبرنگاران در مورد اصلاح نظام بانکی و لایحه آن  گفت: اصلاح نظام بانکی لزوماً مبتنی بر لایحه نیست و بخشی از آن در اختیار دولت و اختیارات بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا و کارهای مربوط به آن انجام می‌شود، بخشی از آن نیز نیاز به مصوبه مجلس دارد. در حال حاضر نیز وزارت اقتصاد برای موضوع سهام و دارایی‌های بانک‌های دولتی پیشنهاداتی داده که ساختار و قواعد آن را تهیه کرده است، چون تاکنون وجود نداشت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 − سه =