وزنه‌برداری قهرمانی آسیا؛ رستمی نقره گرفت و میری چهارم شد

وزنه‌برداری قهرمانی آسیا؛ رستمی نقره گرفت و میری چهارم شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۹:۲۲

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، مسابقات قهرمانی آسیا در ۲ بخش زنان و مردان در تاشکند ازبکستان در جریان است و عضر امروز (پ‍نج‌شنبه) رقابت‌های دسته ۸۹ کیلوگرم برگزار شد. رقابت‌هایی که برای تیم ملی مردان ایران از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا «کیانوش رستمی» یکی از مدعیان اصلی حضور در المپیک توکیو در این دسته وزنه زد.

 براساس استارت لیست مسابقات «دون‌گی‌و» از کره جنوبی، کیانوش رستمی و «ظفریانف» ازبکستانی با ۳۷۰ در رده دوم این وزن قرار دارد. «علی میری» با رکورد ۳۶۵ کیلوگرم در کنار «ادیلتولی» از قزاقستان در جایگاه سوم جای گرفته است.

 دسته ۸۹ کیلوگرم یکی از دسته‌های غیر المپیکی به شمار می‌رود و رستمی برای جبران امتیازات از دست رفته خود به این دسته آمده است. رستمی که در این دوره از مسابقات زیر نظر «علی جباری» مربی تیم ملی مردان وزنه می‌زد برای حرکت نخست یک‌ضرب وزنه ۱۶۷ را انتخاب که مهار آن برای او مشکلی نداشت.

۱۷۶ وزنه دومین انتخاب کادر فنی برای کیانوش بود وزنه‌ای که رستمی در مهار آن ناموفق بود.

او در حرکت سوم پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم  قرار گرفت و نتوانست آن را به  خوبی مهار کند و با چراغ قرمز داوران مواجه شد.

در این دسته علی میری نیز حضور داشته که در حرکت نخست ۱۶۰ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوم نیز پشت وزنه  ۱۶۵ کیلوگرم قرار گرفت اما موفق به مهار آن نشد.

میری با مهار وزنه ۱۶۵ کیلوگرم در حرکت سوم به کار خود در یک‌ضرب پایان داد تا عنوان چهارم  یک‌ضرب دسته ۸۹ کیلوگرم را از آن خود کند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

«پروین» و «دایی» نمایندگان ایران در تیم منتخب قاره آسیا

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال ...