ورود شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار به بورس

  به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بر اساس اعلام سازمان بورس، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به افزایش همکاری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهار کرد: ورود شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار به بازار سرمایه، تجربیات مطلوبی را طی سال‌های گذشته رقم زده که در همین زمینه، همکاری‌های خود را با سازمان بورس افزایش خواهیم داد.

وی افزود: در راستای برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، یکی از تصمیمات اتخاذ شده از سوی وزارت کار و نیز اقدامات کلان این وزارتخانه، ورود حتمی شرکت‌های زیر مجموعه به بازار سرمایه است تا بتوان از مزایای این بازار برای بهبود عملکرد و فعالیت این شرکت‌ها استفاده کنیم.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محور برنامه‌های این وزارتخانه در سال ۱۴۰۳ عبور از بنگاه‌داری و توجه به سهامداری است.

وی اعلام کرد: با توجه به شعار سال، یکی از بستر‌های مهمی که موجب مشارکت مردم و توسعه تعاونی‌های مردم می‌شود، ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه و تقویت این بازار است که امیدواریم تا پایان سال عملکرد مطلوبی را در این حوزه به ثبت برسانیم.

عرضه کالا‌های تولیدی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار به بورس

مرتضوی به اثرات عرضه کالا‌های تولیدی شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار و همچنین سایر کالا‌ها در بورس اشاره کرد و گفت: با توجه به تجربه ورود کالا‌ها به بورس طی سالیان گذشته، اثرات مثبت این اقدام امری بدیهی است و باید به طور حتم کالا‌ها از طریق بورس عرضه و معامله شوند تا یک عدالت و ثبات منطقی در بازار کالا‌ها ایجاد شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به مزایایی که عرضه کالا‌ها در بورس با خود به همراه دارد، از عرضه کالا‌های جدید به بورس استقبال می‌کنیم.

دکمه بازگشت به بالا