هوای تهران قابل قبول شد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس،هوای تهران و بسیاری کلانشهرهای کشور طی روزهای گذشته در وضعیت ناسالمی برای تمام گروه‌های جامعه قرار داشت؛ به طوری که وزارت بهداشت و متخصصان ریه و… بر پرهیز مردم از حضور غیر ضروری در بیرون از منازل خود تاکید داشته‌اند.

بالاخره هوای تهران پس از چند سیاهی و دودآلودگی شدید امروز رنگ و روی تازه و روشنی به خود گرفت که این نتیجه وزش باد در تهران است.بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای تهران هم اکنون ۲۵ آبان ماه  با عدد ۸۹ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

 

شاخص آلاینده هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته نیز با میانگین ۱۴۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار داشت. شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا