نوروز آسمان کشور بارانی است

نوروز آسمان کشور بارانی است

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۲۲:۵۴

خبرخوب به نقل از مهر نوشت: یک کارشناس هواشناسی به پیش بینی ۵ روزه هوای کشور پرداخت و با اشاره به کاهش دما در بسیاری از نقاط کشور از فعال شدن یک سامانه بارشی در تهران و احتمال سیل و طغیان رودخانه ها خبر داد.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی به پیش بینی ۵ روزه وضعیت جوی کشور پرداخت و با اشاره به اینکه سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال شده است، گفت: شدت بارش ها امروز در استانهای غربی کشور، از جمله کردستان، لرستان، ایلام، شمال شرق خوزستان، شمال البرز، قزوین و جنوب بوشهر و جزایر خلیج فارس بیشتر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه بارش در بیشتر این مناطق به صورت باران و گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است، ادامه داد: در مرکز، شمال خلیج فارس، و همه سواحل فردا با تداوم سامانه بارشی مواجه خواهند بود.

این کارشناس هواشناسی بیان داشت: جمعه در شمال شرق کشور و سواحل خزر شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود و به تدریج این سامانه بارشی تا روز جمعه از کشور خارج می شود.

وی با اعلام این خبر که جمعه شب سامانه بارشی دیگری وارد آسمان غرب کشور می شود و شاهد بارش های پراکنده در زاگرس مرکزی خواهیم بود، گفت: این سامانه روز شنبه به نیمه غربی و جنوب کشور وارد و در مناطق سردسیر و مرتفع منجر به بارش برف منجر می شود.

نقشینه از افزایش شدت بارش در آذریابجان غربی، کردستان، زنجان، بوشهر، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، غرب کرمان، هرمزگان و جزایر مرکزی شرق خلیج فارس خبر داد و ابراز داشت: در استان های جنوبی و شرقی کشور بارش ها به صورت رگبار و تگرگ خواهد بود.

وی ادامه داد: روز یکشنبه به جز شمال شرق کشور، سایر مراکز استان ها بارندگی خواهند داشت و به این ترتیب در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، جنوب کرمان، استان مرکزی، غرب اصفهان و شرق سمنان شاهد بارش باران خواهند بود.

این کارشناس هواشناسی پیش بینی کرد: از بعدازظهر چهارشنبه به غیر از شرق کشور و از روز پنجشنبه در استان های واقع در البرز جنوبی شاهد وزش باد و در روز شنبه در سواحل شمالی و در روز سه شنبه در نیمه شرقی با کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما مواجه خواهیم شد.

به گفته وی تهران از امروز عصر شاهد فعالیت سامانه بارشی به ویژه در شمال استان به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود و در ارتفاعات بارش ها به صورت برف و باران رخ خواهد داد.
نقشینه با اشاره به اینکه از فردا شاهد کاهش شدت فعالیت این سامانه بارشی در تهران خواهیم بود گفت: آسمان تهران فردا ابری بوده و شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود.
وی ادامه داد: با ورود موج دیگری از شنبه بعد از ظهر در تهران پیش بینی می کنیم بارش ها از روز یکشنبه در تهران آغاز شده آغاز شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × 4 =