نمایندگان کدام مراجع تقلید در مکه و مدینه حضور دارند؟

جمعی از نمایندگان آیات عظام و مراجع تقلید وارد مدینه شدند. درحال حاضر نمایندگان ۹ نفر از مراجع برای پاسخگویی به مسائل حج در عربستان حضور دارند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایسنا، نمایندگان آیات عظام و مراجع تقلید از غروب دوشنبه (هفتم خردادماه) با استقبال حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسین رکن الدینی ـ معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری ـ علی اصغری ـ رئیس ستاد مدینه ـ و جمعی از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه وارد فرودگاه مدینه شدند.

این جمع، نمایندگان مراجع عظام تقلید و آیات عظام جوادی آملی، حائری، سبحانی، سیستانی، شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، فیاض، نوری همدانی و وحید خراسانی هستند.

با ورود این گروه از نمایندگان آیات عظام، دفاتر نمایندگی مراجع تقلید در شهرهای مدینه و مکه به منظور پاسخ‌گویی به سوالات و دیگر امور شرعی در ایام حج فعال شده و مقلدان می‌توانند برای امور شرعی و مذهبی به آن‌ها مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رکن‌الدینی ـ معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری ـ در حاشیه مراسم استقبال از نمایندگان مراجع توضیح داد: با توجه به حضور مقلدین مراجع مختلف در مراسم حج، نمایندگان مراجع تقلید برای ایجاد آرامش و پاسخ‌گویی به سوالات شرعی زائران در حج وارد عربستان می‌شوند و برای دسترسی زائران در دفاتر مربوط به مراجع در دو شهر مدینه و مکه مستقر می‌شوند.

در حج امسال حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی حضور خواهند داشت، اعزام این زائران از ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. به تقویم عربستان مناسک حج از ۲۵ خردادماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا