نمایش اسناد مرتبط با قانون اساسی در ساختمان آرشیو ملی

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، معاونت اسناد ملی به مناسبت ۱۲ آذرماه «روز قانون اساسی» به برگزاری نمایشگاهی برای بهره‌گیری و آشنایی هرچه بیشتر پژوهشگران با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، روند تدوین و بازنگری آن با عنوان «تدوین و بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» اقدام کرده است.

در این نمایشگاه که به همت معاونت اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شده است، ۲۰ عنوان سند در قالب ۳۶ برگ در ساختمان آرشیو ملی در معرض بازدید‌کنندگان قرار گرفته است.

از اسناد به نمایش درآمده در این نمایشگاه می‌توان به قانون اساسی تدوین شده در سال ۱۳۵۸، آگهی همه‌پرسی قانون اساسی در سال ۱۳۵۸شمسی، سیاهه هزینه‌های همه‌پرسی قانون اساسی در نطنز، نمونه تعرفه‌های بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۸شمسی، پیشنهادات آیت الله کمره‌ایی به محمدی گیلانی-عضو شورای بازنگری قانون اساسی- درباره برخی مواد و تبصره‌ها در سال ۱۳۶۸ شمسی اشاره کرد.

 اسناد این نمایشگاه به مدت یک هفته از  ۱۳ آذرماه در ساختمان آرشیو ملی ایران، در معرض بازدید همکاران و پژوهشگران قرار گرفته است. بازدید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است.

دکمه بازگشت به بالا