مهاجری: ظریف از ابتدا  قصد کاندیداتوری نداشت /گواهی می دهم ظریف اهل بلوف سیاسی نیست

مهاجری: ظریف از ابتدا  قصد کاندیداتوری نداشت /گواهی می دهم ظریف اهل بلوف سیاسی نیست

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۴

«نقش ظریف در انتخابات ۱۴۰۰ چقدر مهم است؟» این عنوان سومین کلاب هاوس انتخاباتی خبرگزاری خبرآنلاین است که درحال برگزاری است.

در این نشست مجازی، محمد مهاجری عضو شورای سردبیری خبرگزاری خبرآنلاین گفت: در جلسات متفاوت در دیدارهای خصوصی با دکتر ظریف بحث‌های درباره کاندیداتوری ایشان در انتخابات ۱۴۰۰ مطرح می شد و جواب ها همه یکسان بود و می گفتند قصد ریاست جمهوری ندارند.

وی گفت: افرادی مثل من که به صداقت ایشان ایمان دارند، این موضوع را پذیرفتند. اما افرادی که باید جدی می گرفتند این موضوع را جدی نگرفتند و حدس زدند آقای ظریف بلوف سیاسی می زنند. گواهی می دهم که آقای ظریف اصلا اهل بلوف سیاسی هم نیست و واقعا قصد آمدن به انتخابات را واقعا نداشت.

مهاجری گفت: داستان برجام، آقای ظریف را بین محبوبترین چهره های کشور قرار دارد و اگر آقای سردار سلیمانی را در این رابطه در رده اول قرار بدهیم آقای ظریف با فاصله نه زیادی در رتبه دوم قرار داشت.وقتی برجام با فاصله یک یا دو سال ناکارآمد باقی ماند و خروج آمریکا صورت گرفت، طبیعی بود که محبوبیت آقای ظریف کم شود و این اتفاق هم رخ داد، اما هرچه به انتخابات نزدیک شد شیب محبوبیت ایشان به شکل ملایمی زیاد شد و نگرانی نسبت به انتخاب ایشان به عنوان ریاست جمهوری زیاد شد.

این چهره رسانه ای گفت:‌در ماه های اخیر من مکررا از آقای ظریف شنیدم که ایشان قصد شرکت در انتخابات ندارند، اما تخریب ها علیه ایشان شدید شدند و برخی تندروها به جای لعنت فرستادن به آقای ترامب به آقای ظریف توهین می کردند.

وی گفت:‌داستان لو رفتن فایل صوتی، برخلاف انتظار که آقای ظریف در نظرسنجی ها افت کند افزایش پیدا کرد که موضوع عجیبی بود.  طبیعی بود که آن جریانی که نگران ریاست جمهوری آقای ظریف بود یا حتی شاید خودش فایل را منتشر کرده بود یا از آن خوشحال شده بودتا ین که بالاخره دیروز  آقای ظریف صراحتا اعلام کرد که قرار نیست کاندیدای ریاست جمهوری شود و به سفری به سوریه رفت و احتمالا این سفر هم تا شنبه طول بکشد.

۲۷۲۷

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده − چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

رئیسی: مردم با نداشتن می‌سازند اما با تبعیض نه / در اجرای عدالت عقب هستیم

سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه ۲۳ خرداد در شبکه البرز با بیان اینکه در سال‌های ...