ممنوعیت الکل در جام جهانی قطر فضای ورزشگاه‌ها را امن‌تر کرده است

تایمز:

هفته نامه تایمز لندن از قول شماری تماشاگران خارجی زن حاضر در دوحه افزود: فضای استادیوم‌ها برای زنان از نظر اذیت و آزار‌های جنسی امن‌تر شده است و بسیاری از زنان معتقدند که ممنوعیت فروش مشروبات الکلی توسط قطر در نزدیکی استادیوم‌های فوتبال به کاهش جو خصمانه مرتبط با بازی کمک کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا؛ هفته نامه تایمز لندن در گزارشی نوشت، بسیاری معتقدند که جام جهانی قطر می تواند الگویی برای سایر میزبان‌های جام جهانی از نظر محدودیت مصرف نوشیدنی‌های الکلی باشد.

این گزارش از قول شماری تماشاگران خارجی زن حاضر در دوحه افزود: فضای استادیوم‌ها برای زنان از نظر اذیت و آزار‌های جنسی امن‌تر شده است و 
بسیاری از زنان معتقدند که ممنوعیت فروش مشروبات الکلی توسط قطر در نزدیکی استادیوم‌های فوتبال به کاهش جو خصمانه مرتبط با بازی کمک کرده است.

“الی مولوسون” شهروند انگلیسی که کمپینی را درباره زنان اداره میکند به تایمز گفته در ابتدا نگران سفر به قطر بوده است.

این جوان ۱۹ ساله گفته: باید بگویم سفر به اینجا یک شوک واقعی برای من بود. هیچ نوع تماس، آزار جنسی یا تبعیض جنسی وجود نداشته است.

تایمز افزود، علیرغم انتقاداتی که علیه قطر در زمینه تبعیض علیه زنان به وجود آمده است بسیاری از زنان جو ورزشگاه‌ها رو متبوع تر و دلپذیرتر از چیزی که انتظار داشتند خوانده اند.

اکنون بسیاری از تماشاگران انگلیسی مانند مولوسون معتقدند که این نسخه از جام جهانی باید به عنوان الگویی برای برگزاری مسابقات در انگلیس هم باشد.

یک افسر ارشد پلیس انگلیس در این زمینه میگوید، نبود اوباشگری در قطر ثابت میکند که دولت نباید محدودیت‌های مربوط به مصرف الکل در استادیوم‌ها را تسهیل کند.

ممنوعیت مشروبات الکلی از سوی دولت قطر در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ حاشیه‌های زیادی داشته است.

رسانه‌های اروپایی این اقدام قطر را به شدت محکوم کردند. اما دولت قطر به دلیل قوانین اسلامی حاکم در کشورش اجازه نداد تا مشروبات الکلی در ورزشگاه‌های فوتبال در ملا عام خرید یا فروش شود و اجازه استعمال این مشروبات را نداد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا