ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم میان پایه ها/تنها هزینه بیمه و کتب را بپردازند

ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم میان پایه ها/تنها هزینه بیمه و کتب را بپردازند

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۲۰:۳۶

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از ممنوعیت الزام خانواده ها برای تهیه لباس فرم در کلاس های میان پایه خبر داد.

به گزارش اخبار خوب، مسعود ثقفی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اکنون زمان دریافت کمک های داوطلبانه در مدارس نیست اظهار کرد: باید اجازه بدهند سال تحصیلی آغاز شود و سپس نسبت به دریافت کمک های داوطلبانه اقدام کنند.

وی افزود: بدیهی است که هزینه دیگری هم به جز هزینه کتاب درسی و بیمه نباید از اولیای دانش آموزان دریافت شود.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره روپوش مدارس نیز گفت: به غیر از پایههای ورودی یعنی اول، هفتم و دهم که معمولا مدرسه تغییر می کند، به هیچ عنوان نباید دانش آموزان را ملزم به تهیه روپوش و لباس فرم خاصی کنند. این موضوع در قالب بخشنامه به مدارس ابلاغ شده است.


وی ادامه داد: این کار ممنوع است و مدارس اجازه ندارند اولیاء را وادار به استفاده از روپوش خاصی کنند.

ثقفی در ادامه توصیهای به اولیای دانش آموزان کلاس اولی داشت و گفت: اولیاء هرچه سریعتر اقدامات لازم چون سنجش سلامت و ثبت نام فرزندشان را انجام دهند. با توجه به اینکه سال تحصیلی از ۱۵ شهریور آغاز می شود با تاخیر در ثبت نام مواجه نشوند. 

وی افزود: اگر این موارد توسط مدرسهای رعایت نشده بود اولیاء حتما به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران اطلاع دهند تا بازرسان ما برای بررسیهای بیشتر در محل حاضر شوند. شماره تماس اداره ارزیابی عملکرد ۸۸۹۶۴۰۰۶ است.

وی درباره مدارس غیردولتی هم گفت: به جز شهریه ثابت که اطلاع رسانی و اعلام شده، هیچ مبلغ دیگری در هنگام ثبت نام نباید دریافت شود. بقیه موارد هم در صورت لزوم و مطرح کردن آن با اولیاء، بعد از شروع سال تحصیلی قابل دریافت است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج − چهار =