معرفی ۶۳۰ نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ضروری بدون بهره به بانک عامل

معرفی ۶۳۰ نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات ضروری بدون بهره به بانک عامل

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۳

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پواحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: اهالی فرهنگ  و هنر بدون شک از جایگاه ویژه ای برای توسعه فرهنگی و اجتماعی در کشور برخوردار هستند. در همین راستا حمایت از این قشر فرهیخته،  توزیع عادلانه منابع و کم کردن دغدغه های معیشتی و درمانی آن‌ها از جمله اهدافی است که صندوق اعتباری هنر دنبال می کند.

 

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: تحقق بخش مهمی از این اهداف با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و بدون بهره با تمرکز بر استان‌های کم برخوردار در نتیجه همکاری صندوق و بانک قرض‌الحسنه رسالت به‌عنوان اولین بانک بدون شعبه میسر شده است.

وی تصریح کرد: این تسهیلات به منظور تأمین و رفع احتیاجات ضروری اعضای صندوق اعتباری هنر در چارچوب مقررات بانکی با حداقل تضامین و با استفاده از منابع اعتباری‌ صندوق اعتباری هنر در بانک قرض الحسنه رسالت پرداخت می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مواردی که همواره اعضای صندوق در روند دریافت تسهیلات مطرح می‌کردند مربوط به شروط سخت‌گیرانه بانک‌ها برای ضمانت وام‌های پرداختی بود. از این رو با بانک قرض‌الحسنه رسالت به توافق رسیدیم تا با ارائه صرفاً دوسفته این وام را به اعضای صندوق پرداخت کنند.

مشاور وزیر ارشاد افزود: مبلغ تسهیلات پرداختی با توجه به پیشنهاد معاونت‌های ذی‌ربط، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، خانه‌های تخصصی و با درنظرگرفتن شرایط متقاضی در کمیته اعتبارات تعیین و از مبلغ  هشت میلیون تومان و به‌صورت ضروری و معیشتی شروع خواهد شد.

پوراحمدی با اشاره به اعطای تسهیلات کارآفرینی به‌منظور توانمندسازی اعضای صندوق اعتباری هنر گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر است. بر این اساس به‌منظور توانمندسازی هنرمندان به‌دنبال ایجاد هسته‌های کارآفرینی هنر هستیم. اعضای صندوق می‌توانند در قالب گروه‌های چند نفره کسب و کار خود را مانند کارگاه، گالری و… راه‌اندازی و به آن‌ها وام اشتغال‌زایی پرداخت خواهد شد. برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شده است که خبر و جزییات آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده − یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

کتاب کودک در یک فرایند خلاق تولید می‌شود و با باید و نباید جور در نمی‌آید

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست «استاندارد‌های نشر ...