معاون وزیر میراث فرهنگی: ساری۲۰۲۲ باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، علی‌اصغر شالبافیان شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از مراحل آماده‌سازی غرفه‌های استان‌ها برای حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از غرفه در حال ساخت مازندران نیز بازدید کرد و افزود : خوشبختانه در طراحی غرفه مازندران توجه ویژه‌ای به رویداد بین‌المللی ساری۲۰۲۲ شده است و این رویداد هم در طراحی شکلی و برنامه‌های محتوایی در نظر گرفته شده برای غرفه مازندران برجسته دیده می‌شود.

رویداد بین المللی ساری ۲۰۲۲ به انتخاب مرکز مازندران به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو اشاره دارد که سال ۹۸ به تصویب هیات وزیران گردشگری کشورهای عضو این مجموعه رسید.

فعالیت اجرایی این رویداد از آذر ماه ۱۳۹۸ با استقرار دبیرخانه در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سپس اقدامات تبلیغاتی همچون رونمایی از لوگو آغاز شد ولی برنامه‌های اصلی میزبانی ساری به عنوان پایتخت کشورهای عضو اکو قرار است از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران شروع شود.

معاون گردشگری کشور گفت : با تلاش همکاران در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، غرفه این استان به شکلی طراحی شده که ۱۰ نفر را به عنوان نمادی از ۱۰ کشور عضو سازمان اکو دست در دست هم نشان می‌دهد که این توجه و برجسته‌سازی رویداد در نمایشگاه اقدام خوبی محسوب می‌شود.

وی افزود : انتظار ما این است که چه در روزهای برپایی نمایشگاه و چه پس از آن به صورت جدی‌تری این میزبانی بین‌المللی مورد توجه اداره کل مازندران و همکاران‌مان در ستاد وزارتخانه قرار بگیرد.

جبرییل نوکنده مدیر موزه ملی ایران نیز که شالبافیان را همراهی می کرد ، پس از بازدید از غرفه در حال ساخت مازندران گفت: همکاران ما در اداره کل میراث فرهنگی مازندران غرفه زیبا و متفاوتی را در این نمایشگاه تدارک دیده‌اند که طراحی هنرمندانه‌ و زیبایی دارد و امیدواریم این غرفه مورد توجه بازدیدکنندگان قرار بگیرد تا علاوه بر آشنایی با ظرفیت‌های مازندران، با رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ و انتخاب مازندران به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲ نیز آشنا شوند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران هم در این بازدید گفت : امسال رویکرد و محور اصلی همه برنامه‌ها در غرفه مازندران رویداد بین‌المللی ساری ۲۰۲۲ است و برگزاری هر برنامه از سوی مازندران در این نمایشگاه مرتبط با جریان‌سازی این رویداد خواهد بود.

مهدی ایزدی افزود : با توجه به توان بالای هنرمندان موسیقی و همچنین اهمیت معرفی ساز دوتار مازندرانی که در کنار دیگر سازهای دوتار ایران در فهرست میراث‌جهانی به ثبت رسیده است، چهار گروه حرفه‌ای موسیقی مازندرانی در این غرفه بر اساس برنامه از پیش تعیین شده به اجرای نغمات و منظومه‌های مازندرانی خواهند پرداخت.

وی از نمایش آثار شاخص و دارای مهر اصالت هنرمندان صنایع‌دستی مازندران به عنوان دیگر برنامه‌ مد نظر برای غرفه استان در این نمایشگاه یاد کرد و گفت : در کنار این بخش‌های روتین، امسال تالار گفتمان رویداد ساری ۲۰۲۲ و بخش معرفی موزه‌های استان و حضور مجازی آن‌ها نیز در غرفه مازندران برپا می‌شود.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از ۹ تا ۱۲ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که غرفه مازندران در سالن ۳۸B  میزبان برپا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا