معاون وزیر میراث فرهنگی: برنامه‌های ماندگارکردن مسافران در سمنان تقویت شود

معاون وزیر میراث فرهنگی: برنامه‌های ماندگارکردن مسافران در سمنان تقویت شود

زمان انتشار : 1400/11/07 - 01:37

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، جواد واحدی روز چهارشنبه در آیین معرفی امیر کرم زاده به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در سالن جلسات این اداره  کل افزود: ماندگارکردن مسافران عبوری از اهداف و برنامه‌ها در استان سمنان است و تا جایی هنوز این مساله به طور مطلوب محقق نشده است و باید از بخشهای مختلف در این زمینه بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه اگر حتی مسافران به جای سه روز فقط ٢۴ ساعت در استان سمنان ماندگار شوند بخشی از اهداف این رویکرد محقق می شود، ادامه داد: این مساله در مجموع باعث کاهش تصادفات، حفظ جان هموطنان و از سوی دیگر رونق گردشگری استان می شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: در جذب اعتبارات استانی سمنان خلاءهایی دیده می شود که باید برطرف شود و این تلاش مسوولان استان را طلب می کند.

وی یادآور شد: دیدگاه وزارت میراث فرهنگی، با عنایت به ویژگیهای و ظرفیتهای متعدد و متنوع استان سمنان، نسبت به این استان ویژه است و در مدیریت داخلی باید رویکرد و تحرک بیشتری وجود داشته باشد.

واحدی با اشاره به اینکه بعضی جاذبه های استان سمنان نیاز است تا با تامین زیرساخت در استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: رویکرد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تامین زیرساختها برای توسعه تمام اهداف است.

وی با اشاره به اینکه سمنان دارای ظرفیت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است ک در کمترین استانی وجود دارد، گفت که گام به گام از عصرها و دوره تاریخی مختلف بنا و آثار تاریخی در این استان وجود دارد و این سمنان را به استانی ویژه در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل کرده است.

واحدی بیان کرد: در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید بازنگری شود، در اولین گام شناساندن جاذبه های میراثی استان به مردم کشور از وظایف جدید باید مدنظر باشد و در این مسیر بهتر است از ظرفیت فضای مجازی استفاده شود.

وی با بیان اینکه جاذبه های طبیعی استان سمنان شناخته شده نیست ابراز داشت: برای معرفی آنها می توان در کنار تقویت بومگردی ها، به تقویت زیرساختها همت گمارد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: استان سمنان باید قوی تر در کشور شناسانده شود و از فرصت نمایشگاه تهران در روزهای آینده نیز با قدرت بیشتری از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان استفاده شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان سمنان باید تمام نقاط این استان را مدنظر قرار دهد و با پویش مناسب و بازدید از تمام نقاط، برای هر نقطه متناسب با شرایط آن برنامه‌ریزی کند.

در این آیین با تقدیر از خدمات ۱۰ ماهه حمیدرضا دوستمحمدی، کرم زاده به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، استان سمنان بیش از هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که ۸۳۷ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی ثبت است. حدود ۳۰ کاروانسرا در این استان ثبت شده است. بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هنرمند در ۵۲ رشته صنایع‌دستی در استان سمنان فعالیت دارند. 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

۱۷ هزار شی در گنجینه و موزه قلعه فلک‌الافلاک وجود دارد

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: ۱۷ هزار شی در گنجینه و موزه قلعه فلک‌الافلاک ...