مسابقه‌ی مجازی نونوگرام برگزار می شود

مسابقه‌ی مجازی نونوگرام برگزار می شود

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۸:۳۶

علاقه‌مندان  برای شرکت در مسابقه می توانند نام و نام خانوادگی کامل خود  را به ادمین کانال انجمن علمی ریاضی ( https://t.me/Tinahatamii) ارسال کنند و برگه‌ی نونوگرام خودتون رو دریافت کنند.

انجمن علمی ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران مسابقه‌ی مجازی Nonogram را برگزار می‌کند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، «نونوگرام» نام یک پازل منطقی و اصالتا ژاپنی است، که ریشه آن به ساخته‌شدن یک تصویر مشبک با استفاده از چراغ‌های یک آسمان‌خراش به دست یک گرافیست، «نون ایشیدا» بازمی‌گردد. خانه‌های این شبکه مربعی، بسته به اعدادی که در کنار سطرها و بالای ستون‌ها نوشته شده‌اند، باید رنگ‌آمیزی شوند یا خالی بمانند تا در آخر طرحی که در آن پنهان شده‌است، نمایان شود.

در قوانین این بازی آمده که هدف شرکت کننده تعیین‌کردن رنگی‌بودن یا سفیدماندن هرکدام از خانه‌های این شبکه است (می‌توانند به جای رنگ‌نکردن خانه‌های سفید، در آنها یک × بگذارند تا ادامه کار برای شما راحت‌تر شود). در کنار هر سطر (بالای هر ستون)، اعدادی نوشته شده‌اند که هرکدام تعیین‌کننده تعداد خانه‌های متوالی‌ای که در آن سطر (ستون) باید رنگ شوند، هستند.

برای مثال اگر کنار سطری (بالای ستونی) اعداد “۱ ۱۰” را مشاهده کردند، به این معنی است که ابتدا، از چپ به راست (از بالا به پایین)، باید ۱۰ خانه پشت سر هم رنگ شوند و سپس با حداقل یک فاصله، یک خانه دیگر هم باید رنگ شود.

حل این پازل بر خلاف تصور، خیلی هم ساده نیست و نیازمند حالت‌بندی و تحلیلِ زیاد است.

این مسابقه  در بازه زمانی ١٠ الی ٢٢ ، شنبه ۱۰ آبان ، در کانال تلگرام انجمن علمی ریاضی برگزار می شود.

 برنده‌های این بازی به صورت رکورد زمانی تعیین می‌شوند و زمان شرکت کننده از لحظه‌ی دریافت سوال تا ارسال جواب محاسبه می شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

9 − چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ماجرای پیامک‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری ۱۴۰۰/ پاسخ به ابهامات از استفاده کاندیداها از امکانات

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری ...