مردمی کردن حفاظت از محیط زیست ضروری است

مردمی کردن حفاظت از محیط زیست ضروری است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۹

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از روز شنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، نورالله مرادی در دیدار با حسن ملکی مدیر شبکه جام جم سیما و مدیران ارشد این شبکه با بیان اینکه با هم افزایی بیشتر این دو نهاد می توانیم بازنمایی خوبی از واقعیت محیط زیست ارائه کنیم، افزود: با توجه به اقلیم ایران، همواره آب در فرهنگ کشور مقدس بوده و اگر رسانه نسبت به اهمیت مایه حیات بخش تمرکز و تاکید بیشتری داشته باشد، تأثیر بسیاری در جامعه خواهد داشت. 

وی اظهار داشت: بر اساس سیاست های دولت مردمی، در تلاش هستیم که بیش از پیش به موضوعات محیط زیست بپردازیم از این رو هدف از برگزاری این نشست ها، انعکاس فرهنگ محیط زیستی در رسانه و الگو دهی به مخاطبان است.

همچنین حسن ملکی مدیر شبکه جام‎ جم سیما با استقبال از  همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هر آن چه مربوط به ایران و ایرانی است برای ما در شبکه جام جم دارای اهمیت است و یقینا به آن ها می پردازیم. 

وی افزود: پیشنهاد می شود با کمک استان ها فهرستی از دغدغه های محیط زیستی تهیه شود تا از طریق تهیه و تولید برنامه هایی مشترک از محیط زیست ایران بخشی از قابلیت ها، منابع و ذخایر ارزنده ملی را به مخاطبان شبکه ارائه کنیم.

مدیر شبکه جام‎ جم سیما خاطرنشان کرد: می‌توان با استفاده از دانش متخصصان داخلی و با همفکری و تعامل با ایرانیان مقیم خارج به  مسائلی همچون اقتصاد سبز و صنعت سبز پرداخت و زمینه را برای سرمایه‌گذاری امن ایرانیان مقیم خارج فراهم کرد.

ملکی افزود:رویکرد رسانه ملی می‌تواند معرفی شهدا، پیشگامان محیط‌زیست و روایت زندگی‌ آنها باشد و همچنین می‌توان از طریق رسانه خیرین را دعوت کرد تا به یاری حفاظت از محیط‌زیست بیایند. علاوه بر این باید بیش از گذشته تولید مستندهای محیط‌زیست و حیات‌وحش مورد توجه قرار گیرد .

در ادامه نشست مقرر شد با تداوم این جلسات سازمان حفاظت محیط‌زیست با همکاری شبکه جام جم سیما نقشه راهی ترسیم و کارها بر اساس آن دنبال شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − 13 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

روزانه ۵۰ هزار سفر با اتوبوس شهری در قم انجام می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، مسعود طبیبی روز چهارشنبه در جلسه ...