لزوم همکاری شهرداری تهران با سایر کلانشهرها برای ارتقای مدیریت بهینه پسماند

لزوم همکاری شهرداری تهران با سایر کلانشهرها برای ارتقای مدیریت بهینه پسماند

زمان انتشار : 1401/02/29 - 09:58

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، روح الله خوشبخت مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شیراز به همراه معاون اجرایی سازمان، طی بازدید ۲ روزه با پروژه‌ها و فعالیت‌های در دست اقدام و انجام شده توسط سازمان مدیریت پسماند در مجتمع پردازش و دفع پسماند در آرادکوه، مجموعه پردازش و دفع پسماندهای ساختمانی واقع در آبعلی و مجموعه های مرتبط با تفکیک در مبدا واقع در منطقه ۱۰ شهرداری تهران آشنا شدند و در ابتدای این بازدید که با همراهی حسین حیدریان، معاون پردازش و دفع آرادکوه و تعدادی از کارشناسان این حوزه انجام شد، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از واحد های پردازش، سایت هوادهی تولید کمپوست، واحد های پالایش کمپوست، سامانه ریجکت سوز و واحد تصفیه خانه شیرابه دیدن کرد و در جریان آخرین اقدامات صورت‌ گرفته در این مجموعه در رابطه با کاهش دفن پسماند قرار گرفت.

در ادامه این برنامه، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شیراز از محل نگهداری سگ‌های کهریزک هم بازدید کردن و در جریان اقدامات این سازمان قرار گرفت و. پس از بهره مندی از توضیحات کارشناسان حاضر بازدیدکنندگان شیرازی به منظور آشنایی با فعالیت های این سازمان در خصوص مدیریت پسماندهای ساختمانی و عمرانی، با حضور در مجتمع پردازش و دفع آبعلی در جریان روند کاری کارخانه بازیافت و استحصال شن و ماسه از پسماندهای عمرانی و ساختمانی شهر تهران قرار گرفت.

بازدید از فعالیت‌های محیط‌زیستی سازمان مدیریت پسماند در زمینه تفکیک پسماند در مبدا، مقصد بعدی روح الله خوشبخت، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شیراز به همراه معاون اجرایی وی بود که در روز دوم انجام شد. پس از مشاهده سیستم خود دریافت پسماند خشک (RVM) واقع در ساختمان شهرداری این منطقه، از مجموعه های پسماندی شامل پسماند مارکت، پسماند بیمه و گلماند واقع در این منطقه بازدید شد.

در انتهای این برنامه که با هدف انتقال و به اشتراک گذاشتن تجارب شهرداری های تهران و شیراز در زمینه های مختلف مدیریت پسماند مانند روش های جمع آوری، پردازش و دفع پسماند و همچنین افزایش همکاری در سطوح مختلف انجام شد، روح الله خوشبخت ابراز امیدواری کرد که با همکاری های گسترده شهرداری های پایتخت و سایر کلانشهر ها، موجبات ارتقاء مدیریت پسماند و به کارگیری شیوه های نو در زمینه حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماندها در سطح کشور فراهم شود.

انتهای پیام/۴۱۷۲/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نه − 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در تامین قطعات و تجهیزات وارداتی آتش نشانی/ سیستم شبیه‌ساز؛ اقدامی جدید از سوی آتش نشانی و افراد خلاق

قدرت‌الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ...