غیبت وزنه‌برداران سرشناس ایرانی در رقابت‌های غرب آسیا

غیبت وزنه‌برداران سرشناس ایرانی در رقابت‌های غرب آسیا

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۲۲:۵۱

وزنه‌برداران سرشناس ایرانی در رقابت‌های وزنه برداری غرب آسیا حضور نخواهند داشت.

رضا پورعالی؛ از سه روز دیگر رقابتهای وزنه برداری غرب آسیا در دبی آغاز می شود؛ مسابقاتی که به دلیل داشتن سطح سیلور یا همان نقره ای، از اهمیت بالایی در گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو برخوردار است و تا قبل از مسابقات قهرمانی آسیا که اواخر فروردین ماه برگزار می شود، آخرین فرصت گزینشی برای نمایندگان وزنه برداری ایران به شمار می رود.
اما از اردوی تیم ملی خبر می رسد، کیانوش رستمی و سهراب مرادی، که بحث بر سر رقابت آنها برای کسب سهمیه المپیک در دسته ۹۶ هر روز بالاتر می گیرد، قرار نیست به دبی اعزام بشوند. این تصمیم با نظر شخصی این دو ورزشکار گرفته شده تا  انتظارها برای تماشای رقابت این دو اسطوره وزنه برداری ایران موکول شود به مسابقات بعدی؛ شاید در کلمبیا و شاید هم در رقابتهای وزنه برداری قهرمانی آسیا در ازبکستان.

کیانوش رستمی که در رقابتهای بین المللی جام فجر در رشت اوت کرد و نتوانست امتیازی کسب کند، آخرین شانس خود را در ثبت یک رکورد بالا در ر قابتهای قهرمانی آسیا جستجو می کند. در واقع حضور در رقابتهای غرب آسیا کمکی به کیانوش رستمی در مسیر کسب سهمیه نخواهد کرد چراکه سطح رقابتهای قهرمانی آسیا طلایی (گلد) است و کیانوش در قزاقستان این شانس را دارد که امتیاز بیشتری را نصیب خود کند. 

برای سهراب مرادی هم غیبت در مسابقات غرب آسیا اگرچه یک ریسک بزرگ محسوب می شود و شاید به قیمت از دست رفتن المپیک برای او تمام شود، اما یک مزیت بزرگ دارد؛ اینکه سهراب مرادی که همچنان درگیر مداوای کتف آسیب دیده خود است، حداقل یک ماه فرصت بیشتر خواهد داشت تا با رسیدن به سطح مطلوب آمادگی، رکوردهای بهتری را به ثبت برساند و امتیازات بیشتری را کسب کند. 
رقابت گزینشی بعدی برای وزنه برداران ایرانی رقابتهای  قهرمانی آمریکای جنوبی است که اواخر اسفند ماه در کلمبیا برگزار می شود. در واقع سهراب مرادی از امروز تا روزی که در کلمبیا به روی تخته برود، حدودا ۲۸ روز زمان دارد و ا ین آخرین فرصت قهرمان جهان و المپیک است که بتواند به رکوردهای سابقش نزدیک شود و به شرایط خود در جدول گزینشی المپیک سروسامان دهد. البته نام کیانوش رستمی هم برای حضور در گزینشی کلمبیا رد شده است و احتمال دارد این دو قهرمان سرشناس وزنه برداری ایران، ۱۳ هزار کیلومتر آنطرف تر از کمپ تیم های ملی وزنه برداری، در شهر کالی کلمبیا  به هم به رقابت بپردازند. گفته می شود  علی هاشمی و رضا بیرالوند نمایندگان وزنه برداری ایران در رقابتهای غرب آسیا هستند

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پانزده + هشت =