طلا کمی عقب نشست

طلا کمی عقب نشست

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۱:۰۸

اخبار خوب به نقل از فارس نوشت: قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت برداشت سود و فروش سرمایه گذاران، ۴.۱۸ دلار ارزان شد و به ۱۹۷۱.۶۸ دلار رسید.

پیش از اینکه قیمت طلا در معاملات امروز به علت برداشت سود کاهش یابد، باز هم رکود زد زیرا نگرانی در مورد رکود ناشی از شیوع کرونا، امنیت این فلز گران بها را جذاب تر کرد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۴ دلار و ۱۸ سنت کاهش ۱۹۷۱.۶۸ دلار فروخته شد. طلا به رکورد ۱۹۸۴.۶۶ دلار در ساعات اولیه معاملات بازارهای جهانی رسیده بود.

راس نورمن، تحلیلگر مستقل گفت: «بالا رفتن قیمت طلا از کمترین رقم دو سال گذشته، کمی از درخشش طلا کاست.»

«به نظر می رسد ما در دوره تثبیت قرار داریم و شاهد سودآوری هستیم.»

با این حال نورمن افزود با توجه به عواملی نظیر آمارهای اقتصادی ضعیف و احیای تنش های سیاسی میان آمریکا و چین که قیمت را بالاتر می برد، حرکت به سمت ۲۰۰۰ دلار در هر اونس در کوتاه مدت محتمل است.

افزایش شمار  مبتلایان به کووید ۱۹ و تشدید تنش ها میان آمریکا و چین، امید به بهبود اقتصادی سریع را کاهش داده است و جریان پول را به دارایی هایی نظیر طلا سوق داده است. این فلز گران بها تاکنون در سال جاری میلادی حدود ۳۰ درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.

شمار مبتلایان به کووید ۱۹در جهان از ۱۸ میلیون نفر عبور کرده و کارشناسان ویروس کرونا در کاخ سفید دیروز اعلام کردند آمریکا وارد فاز جدیدی از شیوع شده است که عفونت به طرز شگفت آوری همانند مناطق شهری، وارد مناطق روستایی شده است.

شاخص دلار در برابر ارزهای رقیبش ۰.۳ درصد افزایش یافت و دارایی هایی که با این ارز قیمت گذاری می شوند را گران تر ساخت.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × دو =