شرکت کنندگان کنگره بین المللی گردشگری سلامت: ابتکارات ایران ستودنی است

شرکت کنندگان کنگره بین المللی گردشگری سلامت: ابتکارات ایران ستودنی است

زمان انتشار : 1400/08/20 - 23:59

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از پنجشنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، رئیسان انجمن‌های گردشگری سلامت از کشورهای کرواسی، آلمان، مجارستان، تونس، هند، و همچنین نمایندگان وزارت بهداشت کشورهای غنا، نیجر و عراق که حضور داشتند به همراه هیاتی از نمایندگان بخش های خصوصی گردشگری سلامت کشورها عصر پنجشنبه از نخستین «مرکز تخصصی بین‌المللی حمایت از کسب‌وکارهای نوین حوزه گردشگری سلامت» بازدید کردند.
لیلا کرسیک جوریک رئیس انجمن گردشگری سلامت اتحادیه اروپا با ابراز خرسندی از حضور در این مرکز تخصصی خدمات قابل ارائه در این نهاد را فوق‌العاده دانست و اظهار کرد : حتی در اروپا هم متاسفانه نهاد ویژه‌ای برای حمایت تخصصی از کسب و کارهای مرتبط با حوزه گردشگری سلامت وجود ندارد و باید از این تعامل شهرداری تهران با فعالان حوزه گردشگری قدردانی کرد.

آکوش فارکاس رئیس انجمن گردشگری سلامت مجارستان نیز با تایید مطالب ارائه شده توسط رئیس انجمن گردشگری سلامت اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تجارب حاصله از ایجاد این مرکز تخصصی در مجامع بین‌المللی مرتبط ارائه شود تا کشورها بتوانند از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این مسیر بهره‌مند گردند.

چیلا مزوسی رئیس انجمن گردشگری تندرستی اتحادیه اروپا نیز با ابراز شگفتی از سیاست های هوشمندانه مرکز جهت تقویت شرکت‌های نوآور حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرد از همه ظرفیت‌های انجمن جهت توسعه تعاملات با این مجموعه بهره‌برداری کنند.
دبیر کل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی گفت: شهرداری تهران جزو نهادهای پیشرو در ارائه خدمات نوین گردشگری سلامت است و برنامه‌های حمایتی آن منجر به توسعه کسب‌وکارهای این حوزه می‌شود.

مجید زنگوئی دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی هم در این بازدید با تشریح اهداف و ساختار اجرایی این مجموعه، شهرداری تهران را به عنوان شهرداری پیشرو در ارائه خدمات نوین این حوزه دانست و ابراز امیدواری کرد این‌گونه فعالیت‌های تخصصی با هدف بسط و توسعه کارآفرینی با حمایت ویژه شهرداری تهران گسترش یابد.

دبیرکل مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در این بازدید توضیح داد که مرکز تسهیل و توسعه کسب‌وکارهای نوین گردشگری سلامت با حمایت شهرداری منطقه یک تهران، مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و انجمن گردشگری سلامت تهران ایجاد شده و در پارک جمشیدیه مستقر است.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز یکی از مجموعه‌های مطرح بین‌المللی در حوزه گردشگری سلامت است که خدماتی از جمله خدمات مشاوره مدیریت، شبکه‌سازی و برندسازی بین‌المللی خدمات گردشگری سلامت را به فعالان این حوزه ارائه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه فرهنگی ایرنا، پنجمین کنگره سلامت کشورهای اسلامی از ١۶ تا ١٨ آبان ١۴٠٠ با شعار «تهران پایتخت گردشگری سلامت کشورهای اسلامی» و با حضور فعالان گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و جمعی از فعالان حوزه بهداشت و درمان و بخش گردشگری و فعالان و مدیران بخش خصوصی، مدیران شرکت‌های خدمات گردشگری درمانی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی داخلی از ایران و کشورهایافغانستان، ازبکستان، ترکیه، عراق، عمان، تونس، نیجر، غنا، اردن، امارات، هندوستان، کرواسی آلمان،لهستان، مجارستان و اتحابه اروپا و برخی سازمان‌های بین‌المللی فعال در بخش سلامت و درمان و گردشگری سلامت در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

11 − هفت =

x

این مطالب را نیز ببینید!

جزئیات تازه‌ای از ثبت‌نام اربعین اعلام شد

معاون سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت‌نام قطعی اربعین خبر داد و گفت: نام‌نویسی ...