شب های سفید روسیه و تفریحات آن

چکیده : شب های سفید روسیه، یکی از مهم‌ترین پدیده‌های جوی دنیا است که در اثر طولانی شدن روزها و تاریک نشدن شب‌ها اتفاق می‌افتد.

شب های سفید روسیه و تفریحات آن

اگر جزء عاشقان سفر و ماجراجویی باشید، بی‌شک نام شب ‌های سفید تاکنون به گوشتان خورده است. شب‌ های سفید یکی از دلایل مهمی است که سالیانه، خیل عظیمی از مسافران را از سرتاسر جهان، به سمت روسیه می‌کشاند!

در واقع، بسیاری از کشورها پدیده‌های طبیعی خاصی دارند که با نام آن کشور تداعی می‌شود. شب های سفید نیز، پدیده‌ی طبیعی و نادری است که با نام روسیه، سرزمین چشم آبی‌ها، گره خورده است. پدیده‌ی زیبایی که با جشن و پایکوبی و تفریحات رنگارنگ، همراه شده و تجربه‌ای بی‌نظیر را برای بازدیدکنندگان خود رقم می‌زند. اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت و شگفت‌انگیز هستید، این مقاله برای شماست. در این مقاله قرار است شما را با پدیده‌ی حیرت‌انگیز شب های سفید و تفریحات آن بیشتر آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

https://www.hermes724.com/russia

پدیده‌ی شب های سفید چیست و چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

قبل از اینکه به شرح جشن‌ها و تفریحات بپردازیم، خوب است که توضیح دهیم پدیده‌ی زیبای شب های سفید چیست؟ یکی از تغییرات جوی که در تابستان رخ می‌دهد، عوض شدن نسبت قرارگیری خورشید به زمین است. این امر باعث می‌شود، نور با شدت بیشتر و مدت طولانی‌تر، به کره‌ی زمین بتابد. در نتیجه، روزها نسبت به قبل، بلندتر و طولانی‌تر می‌شود. حال این روند، در نیمه‌ی شمالی کره‌ی زمین، به گونه‌ای است که باعث می‌شود حتی با غروب خورشید، در هنگام شب، هنوز هم نور خورشید در آسمان وجود داشته باشد!

اگر قصد سفر به روسیه و دیدن این پدیده‌ی زیبا را دارید، خوب است بلیط‌تان را برای این زمان‌ها تهیه کنید. شب ‌های سفید، از اواخر خردادماه، یعنی ۱۱ ژوئن آغاز می‌شود و تا نیمه‌های تیرماه یعنی ۲ جولای ادامه دارد. این محدوده‌ی زمانی، بهترین فرصتی است که می‌توانید به روسیه سفر کنید.

شب های سفید، میراث ارزشمند آناتولی سبچاک

علی‌رغم اینکه پدیده‌ی شب‌ های سفید، در بسیاری از کشورهای شمالی کره‌ی زمین، چون نروژ، آلاسکا، ایسلند و… اتفاق می‌افتد، شهرت روسیه بسیار از آنها بیشتر است. دلیل این امر به تلاش‌های شهردار فرهنگ‌دوست سنت‌پترزبورگ، آناتولی سبچاک باز می‌گردد. سبچاک، در سال ۱۹۹۳، ضمن ثبت شب‌های سفید سنت‌پترزبورگ به عنوان یک پدیده‌ی ملی در روسیه، جشن‌های ادبی، هنری و تفریحات رنگارنگی را به مناسبت این پدیده، برپا کرد. این اقدامات سبب شد که سالیانه، سنت‌پترزبورگ، میعادگاه عاشقان سفر و تفریح باشد. افرادی که از سرتاسر دنیا، خود را به روسیه می‌رسانند تا از این رویداد مهم جا نمانند!

فستیوال بادبان‌های قرمز، جادویی شگفت‌انگیز در شب های سفید روسیه

یکی از مهم‌ترین فستیوال‌هایی که در سفر به روسیه، نباید از دست بدهید، مراسم بادبان‌های قرمز است. این مراسم در واقع، به افتخار دانش‌آموزان یا گروهی که فارغ‌التحصیل می‌شوند، بر پا می‌شود. با این حال، این مراسم خصوصی نیست و تمام افراد، اذن شرکت در آن را دارند. در این مراسم زیبا، یک قایق با بادبان‌های قرمز از روی رودخانه‌ی نوا عبور می‌کند و مراسم با کنسرت موسیقی، آتش‌بازی و پایکوبی به اوج هیجان خود می‌رسد!

فستیوال بادبان‌های قرمز

اگر به دنبال تجربه‌ی آتش‌بازی، موسیقی و جشنی با شکوه هستید، فستیوال بادبان‌های قرمز، میراثی که از بعد جنگ جهانی دوم به یادگار مانده را از دست ندهید!

فستیوال ستاره‌های شب ‌های سفید، شکوه موسیقی و هنر روسیه روی صحنه می‌آید!

یکی از دلایل اصلی و مهمی که سفر به روسیه را برای گردشگران خاص می‌کند، هنر، موسیقی و رقص غنی این سرزمین است. شب های سفید روسیه، زمانی است که انتظارها به پایان می‌رسد. درست در این زمان، تمام عظمتِ فرهنگ غنی روسیه در قالب هنر، موسیقی و فستیوالی خارق‌العاده، روی صحنه می‌آید تا تمام چشم‌ها را به خود خیره کند!

فستیوال ستاره‌های شب های سفید، رویداد بسیار مهمی است که در قالب اجرای باله‌ی مخصوص روسی، موسیقی، اپرا، تئاتر و… در سالن ماریینسکی بر پا می‌شود. این سلسله برنامه‌های شاد و هیجان‌انگیز، در طول شب‌ های سفید، هر روزه از ساعت ۶ عصر به بعد، به راه می‌افتد و تا دیروقت ادامه دارد. اگر گردشگری اهل موسیقی، هنر و تفریح هستید، این فستیوال خارق‌العاده با حضور هنرمندان برجسته را از دست ندهید!

تئاترهای خیابانی با حضور هنرمندان چیره‌دست

یکی از قشنگ‌ترین تجربیات سفر به روسیه، روبه‌رو شدن با تئاترهای خیابانی است که معمولا در شب‌های سفید، به اوج فعالیت خود می‌رسد. مشهورترین تئاتر خیابانی، مربوط به تاریخ روسیه است که در حوالی کاخ پترهوف سنت‌پترزبورگ برپا می‌شود.

تئاتر خیابانی سنت‌پترزبورگ

در این تئاتر، بازیگران با لباس‌های شخصیت‌های مهمی چون پتر کبیر، وقایع مهم تاریخ روسیه را به تصویر خواهند کشید. پس اگر اهل تئاترهای خیابانی و هیجان‌انگیز هستید، این فرصت را از دست ندهید!

فرصت شنا و قایق‌سواری در شب‌های سفید در انتظار شماست!

یکی از اتفاقات هیجان‌انگیز در شب های سفید روسیه، آب شدن یخ‌های دریاچه‌ها و گرم شدن بازار تفریحات آبی است. در اطراف بیشتر شهرهای روسیه، علی‌الخصوص شهر سنت‌پترزبورگ، دریاچه‌های خوبی وجود دارد که امکانات تفریحی زیادی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. برای مثال، دریاچه‌های مشهور لادوگا، نوا و… می‌توانند فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای تفریحات آبی، علی‌الخصوص قایق‌سواری را در اختیارتان بگذارند.

 با رفتن به دریاچه‌های حومه‌ی شهرها، می‌توانید از مناظر فوق‌العاده زیبای روسیه در شب‌ های سفید، نهایت لذت را ببرید.

خیابان‌های افسانه‌ای روسیه، در شب های سفید، رمانتیک‌تر از همیشه می‌شوند!

با شروع شب های سفید روسیه، تمام این مناطق حال و هوای دیگری به خود می‌گیرند. خیابان‌هایی که در روزهای تاریک و سرد زمستانی، خلوت و بی‌هیاهو بوده‌اند، از خواب زمستانی بیدار می‌شوند. خیابان‌های تاریخی سنت‌پترزبورگ در شب‌ های سفید، نورانی‌تر از هر وقت دیگر، میزبان عشاقی است که دست ‌در دست هم، قدم می‌زنند. همچنین، میزبان فروشندگانی است که تا صبح، با اجناس رنگارنگ خود، جان تازه‌ای به این خیابان‌ها بخشیده‌اند.

خیابان‌های سنت‌پترزبورگ، میعادگاه عاشقان!

اگر به دنبال ثبت عکس‌های خاطره‌انگیز و خرید از بهترین مراکز خرید هستید، سفر به روسیه در شب‌های سفید را از دست ندهید.

شب های سفید و مهمانی طعم‌ها!

یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های سفر به روسیه، فرصت امتحان انواع غذاهای بی‌نظیر است. از آنجایی که در شب های سفید، تعداد زیادی از گردشگران از سرتاسر جهان به شهرهای روسیه هجوم می‌آورند، خبره‌ترین آشپزها از انواع فرهنگ‌های روسی، برای کار به این شهرها می‌آیند. از این‌رو، فرصتی بی‌نظیر برای امتحان انواع خوراکی‌های روسی از فرهنگ‌های مختلف فراهم می‌شود!

حال که از اهمیت پدیده‌ی شب های سفید باخبر شدید، وقتش است که این تجربه‌ی بی‌نظیر را در کارنامه‌ی گردشگری‌تان ثبت کنید. اگر برای سفر به روسیه، مردد هستید، کافی است که به سایت آژانس مسافرتی هرمس مراجعه کنید. آژانس هرمس، یکی از بهترین مجری‌های تورهای مسافرتی خارج از کشور است که از صفر تا صد کارهای مسافرتی شما را انجام خواهد داد. تنها با یک کلیک، بلیط سفر به روسیه را تهیه و یک سفر ماجراجویانه را به خود و عزیزانتان هدیه کنید.

دکمه بازگشت به بالا