«سفرهای استانی» با عکس‌های سیاه و سفید!

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۰:۲۰

گروه تاریخ خبرگزاری فارس ـ امین رحیمی: دلیل آیت‌الله خامنه‌ای برای سفرهای استانی به سراسر ایران در زمان ریاست‌ جمهوری چه بود و چرا این کار را بعدها در دوره رهبری‌شان نیز ادامه دادند؟ «من تصمیم دارم که به قصد تماس مستقیم و نزدیک با مردم، سلسله مسافرت‌هایی را در سرتاسر کشور شروع کنم. قصد ابتدایی من این است و دلم می‌خواهد بروم؛ چون من همیشه مسافرت می‌کردم، با مردم ارتباط نزدیک داشتم و خیلی از مسایل مردم را که نمی‌شود از راه دور و نامه و گزارش و پیغام و عیون و امثال آن مطلع شد، آدم می‌تواند در یک نگاه چیزهایی را بفهمد و مطلع بشود.»

و این‌گونه شد که ایشان در دهه ۶۰ در مقام ریاست‌جمهوری رسم سفرهای استانی را در ایران بنیان نهادند و به سراسر کشور رفتند و شاید خیلی‌ها ندانند مقام رهبری، اطلاع از مسائل مردم را ترک نکردند؛ سال ۶۹ رفتند به ایلام و سال ۷۰ به لرستان و بوشهر و قم و سال ۷۱ به چهارمحال‌ و‌ بختیاری و سال ۷۲ به نوشهر و آذربایجان شرقی و بعدها به ۱۹ استان دیگر از کرمان تا همدان و از آذربایجان غربی تا سیستان‌ و‌ بلوچستان و البته به شهرهای دورتر ایران هم سفر کردند از بندرعباس تا چالوس.

توصیه ایشان به مسئولان نیز از سفر استانی و دیدار با مردم فراتر می‌رود: «رفتارتان باید مردمی، عادلانه و متواضعانه باشد. آقایان! با مردم گرم بگیرید؛ در مقابل مردم تواضع کنید، به میان مردم بروید، در موارد مقتضی به خانه‌های مردم سر بزنید».

عکس‌ها و روایت دیدارها
رهبر انقلاب خودشان چگونه می‌رفتند در میان مردم؟ عکس‌هایش هست و به‌خوبی نشان می‌دهد وضعیت را و شرایط دیدارها را. در ادامه تعدادی از این عکس‌هایی خاطره‌انگیز و کمیاب را ببینید و حظ ببرید!

دیدار با عشایر استان فارس در سال ۱۳۶۳

دیدار با اهالی روستای فردو در استان قم در سال ۱۳۶۵

کمک به کشاورزان روستای فردو استان قم در سال ۱۳۶۵

آیت‌الله خامنه‌ای با لباس بلوچی در سفر به سیستان‌ و‌ بلوچستان

سفر به سیستان‌ و‌ بلوچستان در سال ۱۳۶۵

دیدار با اهالی یک روستا در استان قم در سال ۱۳۶۵

دیدار با مردم لرستان در سال ۱۳۷۰

دیدار با عشایر غرب ایران 

 انتهای پیام/


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

پیشتازی تهران در تابستانه کتاب/تهرانی‌ها چقدر کتاب خریدند؟

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ ...