«زنان»، یکی از محورهای اصلی دومین جشنواره «نذر قلم»

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری فارس، سمیه گنجی مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان و خانواده، از برگزاری دومین جشنواره «نذر قلم» با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و برخی دستگاه‌های فرهنگی و دانشگاهی از جمله دانشگاه الزهرا سلام الله علیها خبر داد.

وی درباره پیشینه برگزاری جشنواره ملی «نذر قلم» گفت: دوره اول این جشنواره با مشارکت چندین هزار شرکت‌کننده برگزار شد که بیشتر آن‌ها از خانواده معظم شهدا و ایثارگران بودند و در میان تمام شرکت کنندگان علاقه‌مندی به حوزه شهید و ایثار کاملا مشهود بود. بر همین اساس دومین دوره این جشنواره بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

گنجی درباره محورهای این دوره از جشنواره توضیح داد: «شهدای دانش‌آموز»، «زنان و نهضت مقاومت»، «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»، «زنان و پیروزی انقلاب اسلامی»، «نقش زنان در ۸ سال دفاع مقدس»، «خانواده‌های شهدا، وصایای شهدا، نهاد خانواده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت»، «سبک زندگی شهدا، مادران و همسران شهدا انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و نهضت مقاومت»، «سبک زندگی جهاد در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس»، «ایثار، شهادت، جهاد و مقاومت در اندیشه آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای»، «ایثار، جهاد، مقاومت در مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» از محورهای دومین جشنواره ملی «نذر قلم» هستند.

مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان و خانواده با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد: این جشنواره به منظور شناسایی استعدادهای برتر و در گام بعد تقویت این سرمایه‌های ارزشمند فرهنگی برگزار می‌شود. ایجاد ارتباط مؤثر اساتید با شرکت‌کنندگان و همچنین ضبط خاطرات خانواده‌های شهدا و ایثارگران از اهداف اصلی برگزاری جشنواره ملی «نذر قلم» است.

گنجی ادامه داد: مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی «نذر قلم» با حضور نویسندگان برتر کشوری برگزار خواهد شد. سال گذشته آثار برگزیده در سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و فصلنامه‌های معتبر علمی انتشار یافت. همچنین این آثار در کتاب مجموعه آثار جشنواره نیز به چاپ رسید.

مشاور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بانوان و خانواده گفت: ارسال آثار به این جشنواره باید در قالب‌های یادداشت علمی،️ یادداشت‌های ژورنالی، کلیپ ۳ دقیقه‌ای،️ عکس‌نوشته، دل‌نوشته، ️خاطرات کوتاه، مقاله، پادکست، نقاشی، داستان کوتاه،  اینفوگرافی و پایان‌نامه باشد. مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا یکم بهمن‌ و مراسم اختتامیه ۲۹ بهمن‌ماه در نظر گرفته شده است. همچنین به ۲۰ نفر از برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت شیوه‌نامه به سایت www.bonyaddefa.ir/zanan  و برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره   تلفن ۰۲۱۸۸۷۵۴۰۸۶ مراجعه کنند، نحوه ارسال آثار از طریق z.defam@gmail.com و شماره ۰۹۹۸۱۱۲۷۸۶۴ در پیام رسان سروش است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا