ریزش عجیب قیمت نفت

ریزش عجیب قیمت نفت

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۵:۴۶

خبرخوب به نقل از فارس : قیمت در معاملات امروز به شدت کاهش یافت و قیمت نفت برنت به کمترین میزان از نوامبر ۲۰۰۲ رسید.

قیمت در معاملات امروز به شدت کاهش یافت و قیمت نفت برنت به کمترین میزان از نوامبر ۲۰۰۲ رسید، زیرا نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا ناشی از آن افزایش یافته و همچنین بازار به علت جنگ عربستان و روسیه بر سر قیمت نفت با مازاد عرضه مواجه است.

هر بشکه نفت برنت با ۱.۸۱ دلار کاهش ۲۳.۱۲ دلار فروخته شد؛ این نوع نفت تا ۲۳.۳ دلار هم کاهش یافت که کمترین میزان از نوامبر ۲۰۰۲ به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت خام امریکا با ۱.۱۱ دلار کاهش ۲۰.۴۰ دلار معامله شد. این نوع نفت تا ۱۹.۹۲ دلار هم کاهش یافته بود که کمترین قیمت در ۱۸ سال گذشته به شمار می‌رود که در اوایل ماه جاری ثبت شده بود.

ساتورا یوشیدا، تحلیلگر بازار گفت: «بانک‌های مرکزی سیاست‌های پولی انبساطی در نظر گرفته اند و دولت‌ها بسته‌های محرک‌های اقتصادی پیشنهاد کرده‌اند، اما آنها فقط اقدامات حمایتی هستند و درمان‌های اساسی نیستند.»

«تاز مانی که شاهد پایان یافتن این شیوع باشیم، قیمت نفت تحت فشار کاهشی خواهد بود و می‌تواند به زیر ۲۰ دلار در هر بشکه سقوط کند.»

وی افزود: سطح مقاومتی بعدی برای نفت خام آمریکا می تواند حول و حوش ۱۷ دلار در هر بشکه باشد که در سال ۲۰۰۱ ثبت شد.

علی‌رغم تمام تلاش بانک های مرکزی برای تقویت بازارها با کاهش نرخ بهره بانکی و کمپین‌های خرید دارایی‌ها، ارزش سهام‌های آسیایی نیز در روز دوشنبه افت کرد.

بازارهای نفتی از شیوع ویروس کرونا و جنگ عربستان و روسیه بر سر قیمت نفت که بازارها از عرضه اضافی سرریز شوند، ضربه خورده‌اند.

وزیر انرژی عربستان در روز جمعه مذاکرات با روسیه برای توازن بازار نفتی علی رغم افزایش فشارهای واشنگتن برای متوقف کردن این مسیر که قیمت نفت را بیش از ۶۰ درصد کاهش داده است، رد کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 2 =