رقیب چینی تسلا درخواست عرضه اولیه سهام خود در آمریکا را ثبت کرد

رقیب چینی تسلا درخواست عرضه اولیه سهام خود در آمریکا را ثبت کرد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۹:۲۹

علی‌رغم تشدید تنش‌های پکن-واشنگتن، ژپنگ موتورز، رقیب چینی تسلا، درخواست خود برای عرضه سهام این شرکت در بورس سهام نیویورک را به ثبت رساند.

به گزارش اخبار خوب و به نقل از خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، ژپنگ موتورز، رقیب چینی تسلا، درخواست خود برای عرضه سهام این شرکت در بورس سهام نیویورک را به ثبت رساند تا به یکی دیگر از خودروسازان الکتریکی چین تبدیل شود که علی‌رغم تشدید تنش‌های پکن-واشنگتن، به دنبال فروش سهام خود در آمریکا هستند.

این سازنده خودرو الکتریکی که مقر آن در گوآنژو است، توسط دو غول بزرگ چینی، علی‌بابا و شیائومی پشتیبانی می‌شود. این شرکت درخواست خود برای ورود به بازار سهام آمریکا را در کمیسیون اوراق و بورس آمریکا به ثبت رسانده است.

در چند هفته اخیر گمانه‌زنی‌ها در مورد عرضه اولیه سهام ژپنگ موتورز بالا گرفته است. برخی می‌گویند احتمال آن وجود دارد که این شرکت قبل از عرضه عمومی سهام خود در بازار چین، عرضه اولیه آن را در آمریکا انجام دهد. انتظار می‌رود در این عرضه اولیه ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جمع‌آوری شود.

برنامه‌های عرضه اولیه ژپنگ مشابه همتای چینی آن لی‌آتو است که ماه گذشته از طریق عرضه اولیه سهام خود تحت شاخص نزدک آمریکا توانست ۱.۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کسب کند. از زمان عرضه اولیه سهام لی‌آتو در نزدک، ارزش سهام آن بیش از ۵۰ درصد جهش کرده و به بیش از ۱۴ میلیارد دلار رسیده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − 7 =