رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است

رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۱

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران عصر یکشنبه پس از یک سفر تقریبا سه ساعته وارد شهر بیروت پایتخت لبنان شد تا یکی دیگر از دیدارهای حساس خود در مسیر راهیابی به  جام جهانی ۲۰۲۲ قطر  را برابر تیم ملی فوتبال این کشور انجام دهد.

تیم ملی فوتبال ایران پس از انجام آزمایش کرونا وارد قرنطینه شد و «حسین شریفی» سخنگوی فدراسیون فوتبال کشورمان از صحت و سلامت کامل همه بازیکنان و کادر تیم خبر داد و گفت که آنها پس از آزمایش کرونا در فرودگاه، راهی هتل شدند و بر اساس روند معمول تا زمان روشن شدن نتیجه آزمایش ها در اتاق در قرنطینه خواهند بود.

بازیکنان لژیونر در اروپا نیز قرار است در روزهای آینده وارد لبنان شده و بعد از طی مراحل آزمایش کرونا و اعلام نتایج آن به تیم ملی ملحق شوند.

بازیکنان و کادر تیم ملی در هتل «ایدن بای» در منطقه الرمله البیضاء شهر بیروت اقامت دارند و تمرین های آمادگی خود برای مصاف با تیم ملی فوتبال لبنان را در دو استادیوم “بئر حسن” و زمین چمن مصنوعی باشگاه «العهد» برگزار خواهند کرد.

تیم ملی فوتبال ایران تمرین رسمی خود را ظهر چهارشنبه این هفته در ورزشگاه «رفیق حریری» صیدا برگزار خواهد کرد.

رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است

تیم ملی فوتبال لبنان نیز جلسات تمرین خود را در ورزشگاه «البابلیه» به خاطر مشابهت آن با زمین ورزشگاه صیدا برگزار کرده است و «جمال طه» دستیار مربی در کادر فنی این تیم به پایگاه خبری “کوووره” گفت که شانس لبنان برای رسیدن به مرحله نهایی جام جهانی بالا است و بازیکنان خود را هر روز برای مصاف پیش رو آماده می کنند و آنها امید داشتند که تماشاگران نیز حضور داشته باشند زیرا  انگیزه بزرگی برای تیم بودند.

وی گفت: در دنیای فوتبال، چیزی غیرممکن نیست.ما تاکنون بازیکن مصدوم در لیست دعوت شده ها نداریم.

تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان طبق برنامه از پیش اعلام شده ساعت ۱۴:۳۰ روز پنج شنبه بیستم آبان در ورزشگاه شهر صیدا به مصاف هم خواهند رفت که این دیدار در هفته پنجم بازیها برگزار خواهد شد و آخرین دیدار از دور رفت مرحله نهایی انتخابی جام جهانی به شمار می رود.

بر اساس اعلام  کنفدراسیون فوتبال آسیا، «عبدالرحمن ابراهیم الجاسم» داور قطری قضاوت دیدار لبنان با تیم ملی کشورمان را برعهده خواهد داشت و همچنین «طالب سالم المری» و «سعود احمد» دو کمک داور قطری این بازی هستند. «سعود علی»، «خمیس محمد» و «عبدالله علی» دیگر داوران این بازی هستند.

بازی تیم های ملی ایران و لبنان مورد توجه رسانه های عرب زبان بویژه رسانه های لبنان قرار گرفته و آنها در اخبار و گزارش های خود به آن پرداخته اند.

رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است

یکی از موضوعاتی که پیشتر مورد توجه رسانه های لبنانی قرار داشت، ساعت برگزاری بازی تیم های ملی ایران و لبنان در ورزشگاه صیدا در جنوب لبنان بود و مفسران ورزشی در اخبار و گزارش های خود از برگزاری بازی در این ساعت انتقاد می کردند. 

آنها تاکید می کردند که برگزاری بازی در این ساعت باعث حضور کمرنگ تماشاگران خواهد شد زیرا در این ساعت اکثر کارمندان و شاغلان بخش های دولتی و خصوصی در محل کار حضور دارند و قادر به حضور در ورزشگاه نخواهند بود و همین امر نیز تیم ملی لبنان را از حمایت قدرتمند یار دوازدهم خود در مصاف با ایران محروم خواهد کرد.

در پی این انتقادها بود که مسئولان لبنانی اعلام کردند که علت تعیین این ساعت نگرانی آنها از قطع برق ورزشگاه بعد از غروب آفتاب به دلیل کمبود شدید برق در این کشور است.

لبنان از بیش از دو سال پیش با بحران سیاسی و اقتصادی شدیدی روبرو است؛ به گونه ای که کمبود مواد غذایی و دارو و بویژه سوخت و به تبع آن کمبود برق به شدت محسوس بوده و سقوط ارزش پول ملی به تشدید وخامت اوضاع انجامیده است.

اما تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا برای برگزاری بازی فوتبال لبنان با ایران و امارات بدون حضور تماشاگران به مزاق رسانه های این کشور خوش نیامد و آنها با کنایه از تیترهایی نظیر “مصاف لبنان با ایران و امارات در صیدا بدون تماشاگر!!” و “تیم ملی لبنان حمایت تماشاگران در مصاف با ایران و امارات را از دست داد” استفاده کرده و آن را “شوک” به ورزش و تماشاگران لبنانی دانستند.

رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است
اطلاعیه فدراسیون فوتبال لبنان درباره برگزاری مسابقه با تیم های ایران و امارات بدون حضور تماشاگر

پایگاه خبری «الجدید» نوشت: طرفداران تیم ملی لبنان از این تصمیم فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا که فدراسیون فوتبال لبنان آن را از طریق بخشنامه ای اعلام کرد، “شوکه” شدند.

در این بخشنامه آمده است: با توجه به شرایط کنونی لبنان و بنا به درخواست فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا بازی های تیم ملی با ایران و امارات بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

برخی رسانه ها نیز علت این تصمیم را وقوع حوادث اخیر در منطقه الطیونه شهر بیروت دانستند که در جریان آن معترضان مسالمت جو هدف تیراندازی افرادی ناشناس قرار گرفته و برخی جان خود را از دست داده و برخی زخمی شدند.

سایر رسانه های عرب زبان نیز در پوشش اخبار مربوط به بازی تیم ملی لبنان، نبود تماشاگر در این بازی را برجسته کردند و از جمله پایگاه خبری “بین اسپورت” با انتخاب تیتر “لبنان حمایت تماشاگران را در مصاف با ایران و امارات از دست داد”، نوشت: لبنان با برگزاری بازی پشت درهای بسته استادیوم عامل انگیزه بخش مهمی را از دست داد.

فدراسیون فوتبال لبنان در روزهای گذشته تلاش زیادی برای منصرف کردن فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا انجام داد اما بی نتیجه بود. فیفا برای این تصمیم خود به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از های یک شرکت متخصص امنیتی استناد کرد که ارزیابی از وضعیت امنیتی برهه اخیر لبنان انجام داده بود.

رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است

پایگاه خبری «العربی» نیز همین موضوع را در تیتر خود برجسته کرد و نوشت: “لبنان بدون تماشاگران خود در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲.. علت کرونا نیست!”.

«امارات الیوم» دیگر رسانه عرب زبانی بود که تیتر “ضربه ای کاری به تیم ملی لبنان قبل از مصاف با ایران و امارات در رقابت های جام حهانی” را برای خبر خود برگزید.

«هاشم حیدر» رئیس فدراسیون فوتبال لبنان به خبرگزاری فرانسه گفت که این فدراسیون از تصمیم فدراسیون بین‌المللی مبنی بر برگزاری دو بازی بعدی بدون حضور تماشاگر«به دلایل امنیتی بویژه پس از وقایع الطیونه» متعجب شده است.

حیدر افزود: فدراسیون لبنان به تصمیم فیفا اعتراض کرد زیرا تمامی اقدامات و مقدمات برای برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال لبنان در زمین خود و با حضور هوادارانش را انجام داده بود و ورزشگاه صیدا مطابق شرایط فیفا برای این منظور تجهیز شده بود. فدراسیون لبنان همچنین ضمانت هایی از جمله نامه ای از جانب وزارت ورزش و جوانان ارائه کرد که در آن بر ثبات لبنان و امکان برگزاری مسابقات با حضور مردم تاکید شده بود.

«جورج کالاس» وزیر ورزش و جوانان نیز اشاره کرده بود که دو نامه به وزارتخانه‌های دفاع و کشور ارسال کرده است تا اقدامات لازم را برای تامین امنیت حضور ۶۰ درصدی تماشاگران در مسابقات برنامه‌ریزی شده در زمین لبنان درچارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی به عمل آورند و فدراسیون فوتبال لبنان نیز پروتکل بهداشتی و پیشگیرانه ای را برای این منظور وضع کند.

موضوع دیگری که مورد توجه رسانه های لبنانی قرار گرفت، نبود «مهدی طارمی» هافبک تیم ملی و بازیکن تیم پورتوی پرتغال در لیست بازیکنان تیم ملی است که در طول بازیهای گذشته نقش بسزایی در پیروزی های تیم ملی ایفا کرد.

رسانه های لبنانی از این غیبت به عنوان “شوک” به تیم ملی فوتبال ایران یاد کردند.

رسانه‌های لبنان: دو شوک بزرگ درآستانه بازی با تیم ایران رقم خورده است

روزنامه لبنانی «النهار» در همین ارتباط با انتخاب تیتر “شوک در لیست بازیکنان ایران قبل از مصاف با لبنان و سوریه” نوشت: مهدی طارمی مهاجم پورتو در آستانه دو بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل لبنان و سوریه در این ماه در ترکیب تیم ملی ایران غایب است.

این روزنامه افزود: «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم فوتبال ایران توضیحی نداد که چرا طارمی که در این فصل ۱۰ گل برای تیم خود در لیگ پرتغال به ثمر رسانده است، از این تیم کنار گذاشته شد.

به نوشته النهار، همکاری طارمی با سردار آزمون در صدر نشینی تیم ایران در گروه اول مرحله مقدماتی جام جهانی آسیا بسیار تاثیرگذار بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده − نه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

سرمربی هندبال ایران: برابر تیمی باختیم که المپیک را تجربه کرده است

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایرنا، مانوئل مونتایا فرناندز پس از شکست ...