راهنمای انتخاب غذای مناسب برای شیتزو تریر

سگ شیتزو با چشمان گرد روشن و صورت نازش یکی از محبوب ترین سگ های آپارتمانی است. کیفیت غذای سگ شیتزو تریر یکی از مهمترین عوامل موثر بر سلامت و طول عمر این نژاد است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. بهترین غذای سگ شیتزو از برند رویال کنین است که مورد تایید پزشکان و متخصصان است. توجه به اهمیت تغذیه این نژاد کوچک و دوست داشتنی، در این مقاله در مورد راهنمای انتخاب رژیم غذایی مناسب برای سگ شیتزو تریر و نکاتی که در تغذیه این سگ از دوران نوزادی تا بزرگسالی باید رعایت شود صحبت خواهیم کرد.

ویژگی های تغذیه ای سگ شیتزو تریر

سگ شیتزو تریر در واقع یک نژاد مخلوط (شی تزو کراس) است و از ترکیب نژاد سگ شی تزو با یکی از نژادهای تریر به وجود آمده است و به دلیل جثه کوچکش در ایران بسیار محبوب و محبوب است. و امکان حضور او در آپارتمان و مانند سایر سگ های مینیاتوری و عروسکی، برای سالم ماندن به رژیم غذایی خاصی نیاز دارد.

سگ شیتزو تریر متابولیسم بالایی دارد و نسبت به سگ های بزرگ روزانه به انرژی بیشتری نیاز دارد.

همه چیز درباره سگ نژاد پامرانین

 

 

سگ های عروسکی مانند شیتزو مستعد کاهش قند خون یا قند خون پایین هستند و نباید برای مدت طولانی گرسنه بمانند. به همین دلیل، باید مقدار غذای روزانه سگ های دورگ شیتزو را در ۲ وعده (یا حتی بیشتر) بدهید.

از طرفی این سگ ها مستعد چاقی هستند و اگر زیاد به آنها غذا بدهید دچار اضافه وزن و مشکلات سلامتی می شوند.

غذای مناسب برای نژاد شیتزو تریر باید نیازهای غذایی سگ به ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها و غیره را پوشش دهد. و از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند. یک رژیم غذایی شیتزو مناسب باید حاوی ۵۰ درصد پروتئین با کیفیت بالا باشد. این پروتئین را می توان از گوشت و اندام های حیوانی مانند مرغ، ماهی و گوشت قرمز، تخم مرغ و برخی محصولات لبنی به دست آورد. کربوهیدرات ها، میوه ها و سبزیجات نیز نقش مهمی در تامین مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز این نژاد دارند و از جمله غذاهای مفید برای شیتزو تریر هستند.

غذای مضر برای سگ های شیتزو تریر

بسیاری از غذاهایی که در هر خانه ای یافت می شود برای سگ ها مضر و خطرناک است و حتی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. بنابراین، به عنوان صاحب سگ، باید از این غذاها آگاه باشید و آنها را از سگ خود دور نگه دارید. برخی از غذاهای خطرناک سگ عبارتند از:

شکلات

انگور و کشمش

پیاز و سیر

چای و قهوه

غذاهای شور، تند و تند

دانه های میوه

به توله سگ های شیتزو تریر زیر ۲ ماه غذا بدهید

توله سگ ها باید تا ۲ ماه تا ۸ هفتگی در کنار مادر خود بمانند و از آنها پرستاری شود تا در آینده سیستم ایمنی قوی داشته باشند. بنابراین از خرید توله سگ تریر شیتزو کمتر از ۲ ماه خودداری کنید!

اگر به هر دلیلی مجبور به نگهداری از یک توله سگ کوچک هستید باید از شیرخشک مخصوص توله ها و غذای خشک مخصوص استفاده کنید و از دادن شیر گاو و بز خودداری کنید.

غذای سگ شیتزو برای دو تا سه ماه

در این بازه زمانی پیشنهاد ما دسترسی رایگان و دائمی به مواد غذایی است. در این روش ، به توله سگ شیتزو اجازه می دهید هر وقت و هر طور که می خواهد غذا بخورد. دلیل این امر این است که توله ها بسیار مستعد ابتلا به هیپوگلیسمی یا قند خون پایین هستند و نباید گرسنه بمانند.

همیشه آب شیرین در دسترس سگ خود داشته باشید.

 غذا برای توله سگ های ۳ تا ۱۰ ماه

از ۴-۳ ماهگی باید دفعات غذا خوردن توله سگ شیتزو تریر را به ۳ بار در روز کاهش دهید. چرا سگ های شیتزو تریر تمایل به اضافه وزن و چاقی دارند؟ البته این تغییر را کم کم انجام دهید تا سگ شما به این برنامه غذایی جدید عادت کند.

توله سگ ها به انرژی و کالری بیشتری نیاز دارند به همین دلیل باید به آنها غذای مخصوص توله سگ بدهید. از دادن غذای سگ بالغ به توله ها خودداری کنید زیرا از نظر تغذیه ای برای توله های در حال رشد کافی نیست.

مقدار غذا برای سگ بالغ شیتزو تریر

شیتزو تریر در ۱۲ ماهگی سگ بالغ محسوب می شود، اما بهتر است برای جلوگیری از چاقی و اضافه وزن، پس از ۱۰ ماهگی غذای بزرگسالان را کم کم به او بدهید. از یک سال به بعد، ۲-۳ وعده غذایی در روز برای شیتزو تریر کافی است. بسیاری از شیتزو تریرها به ۳ وعده غذایی در روز نیاز دارند. اما برخی از سگ ها ۲ وعده غذایی در روز را ترجیح می دهند. البته تا زمانی که بین وعده های غذایی به او غذا و میان وعده بدهید.

هنگامی که به سگ خود غذا می دهید، به میزان تحریکی که می کنید توجه کنید. زیرا می تواند باعث اضافه وزن سگ شما شود.

مقدار غذای یک شیتزو تریر بالغ به سن، وزن و نوع غذا بستگی دارد و می توانید از نمودار نوشته شده روی بسته غذای سگ استفاده کنید. اما در کل:

به طور متوسط، یک شیتزو تریر بالغ به ½ تا ۱ فنجان غذای سگ خشک با کیفیت بالا در روز نیاز دارد.

دکمه بازگشت به بالا