دوره پاییزه آموزش زبان فارسی در استانبول آغاز شد

دوره پاییزه آموزش زبان فارسی در استانبول آغاز شد

زمان انتشار : 1401/07/07 - 05:41

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، توسط وابستگی فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول و همزمان با آغاز سال تحصیلی، نخستین دوره پاییزه آموزش زبان فارسی در سطوح مختلف مقدماتی، نیمه‌میانی، میانی و پیشرفته در اتحادیه نویسندگان ترکیه آغاز شد.

در ابتدای این دوره‌ها، فارسی آموزان ضمن معرفی خود، درباره هدف از آموزش زبان فارسی و زمینه‌های آشنایی با فرهنگ و زبان ایران صحبت می‌کنند.

 فراگیران در این دوره، در سطوح مختلف زبان فارسی را با استفاده از کتاب‌های گام اول‌، مینا، ایران‌شناسی، واژگان و منابع درسی تألیف شده بر اساس استاندارهای اعلام شده از سوی بنیاد سعدی در ۲۴ ساعت آموزشی طی دو برنامه فشرده و نیمه فشرده فرا خواهند گرفت.

دوره پاییزه آموزش زبان فارسی با حضور تقریبی ۵۰ فارسی آموز از قشرهای مختلف جامعه ترکیه از جمله دانشجویان‌، استادان‌، کارمندان و هنرمندان برگزار می‌شود.

در این دوره‌ها سعی شده است تا با بهره‌گیری از امکانات سمعی و بصری جهت پخش اشعار فارسی و فیلم‌های ایرانی، بستر مناسب جهت آشنایی هر چه بیشتر فارسی‌آموزان با فرهنگ، زبان و تاریخ ایران اسلامی نیز فراهم شود.

 

 

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

رونمایی از ۳ عنوان کتاب ترجمه شده به زبان عربی در غرفه ایران

ترجمه عربی کتاب‌های «دایره‌المعارف شیعه»، «من اهل بیت را دوست دارم» و کتاب‌های سه‌گانه «قرآن، ...