دلیل محبوبیت پارتیشن شیشه ای اداری برای تفکیک فضا چیست؟

دلیل محبوبیت پارتیشن شیشه ای اداری برای تفکیک فضا چیست؟

زمان انتشار : 1401/04/02 - 11:13

در سال های اخیر پارتیشن ها به یکی از مهم ترین ابزارها و متریال ها برای جداسازی فضاها در منازل و ادارات تبدیل شده اند. در این بین پارتیشن شیشه ای از محبوب ترین مدل های پارتیشن اداری به شمار می رود. این مدل  از پارتیشن اداری دارای طرح های بسیار لوکس و زیبایی می باشد و با نصب آن فضایی دلنشین را در محیط اطراف خود ایجاد خواهید نمود. البته پارتیشن های اداری دارای مدل های مختلفی می باشند اما در این مقاله قصد داریم در مورد پارتیشن اداری شیشه ای و مزایا و معایب آن با شما صحبت کنیم.

پارتیشن شیشه ای اداری

چرا در بین مدل های مختلف پارتیشن اداری، پارتیشن های شیشه ای از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟

در پاسخ به این سوال باید به مزایای پارتیشن اداری شیشه ای بپردازیم. مسلما وجود همین ویژگی های مثبت در این مدل از پارتیشن ها موجب شده تا به یکی از بهترین مدل های پارتیشن اداری تبدیل شود. از مهم ترین مشخصات و ویژگی های پارتیشن اداری شیشه ای می توان به این موارد اشاره نمود:

 • زیبایی: پارتیشن های شیشه ای دارای ظاهری بسیار شیک می باشند. این پارتیشن ها را می توان با استفاده از انواع شیشه های ساده و یا رنگی و مات تولید نمود. نصب پارتیشن شیشه ای در محیط کار موجب می شود محیطی کاملا لوکس برای کار کردن و مراودات کاری در اختیار داشته باشید.
 • عایق صدا و انرژی: پارتیشن های شیشه ای دو جداره یکی از بهترین عایق ها برای صدا و حرارت می باشند. بدین ترتیب در محیط شلوغ کاری محیطی آرام را برای شما ایجاد نموده و از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می کند. وجود عایق صوتی در این محصولات موجب می شود راندمان کاری کارمندان افزایش یابد.
 • تامین نور محیط: با نصب پارتیشن اداری شیشه ای نور محیط از بین نرفته بلکه باعث روشن تر شدن محیط نیز می شود. در صورتی که با نصب دیگر مدل های پارتیشن مانند پارتیشن ام دی اف جلوی انتقال نور به دیگر قسمت ها گرفته می شود و مکانی تاریک و بی روح ایجاد می شود.
 • بزرگتر نشان دادن محیط: از مشخصه های پارتیشن شیشه ای آن است که با نصب این محصولات فضای محیط اطراف را بزرگتر نشان می دهد.
 • قیمت مناسب: این پارتیشن ها دارای قیمت مناسبی می باشند.
 • نصب و نگهداری آسان

استفاده از پارتیشن هوشمند اداری

یک مدل از پارتیشن شیشه ای، پارتیشن هوشمند است. در ساخت این پارتیشن از شیشه های مخصوص استفاده می شود و شما با استفاده از ریموت کنترل قادر خواهید بود نوع شیشه را به مات و یا شفاف تغییر دهید. در واقع زمانی که به یک محیط خصوصی و آرام نیاز دارید می توانید شیشه های پارتیشن را مات کرده و در سایر مواقع شیشه ها ساده و شفاف باشند. این پارتیشن ها دارای مشخصه عایق صدا نیز می باشند که موجب می شود محیطی کاملا آرام برای شما فراهم آید. 

مدل های مختلف پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دارای مدل های مختلفی می باشد که می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. پارتیشن تک جداره و یا دو جداره
 2. پارتیشن ریلی، تاشو و ساده
 3. پارتیشن فریم لس یا فریم دار
 4. پارتیشن ثابت و یا متحرک
 5. پارتیشن هوشمند
 6. پارتیشن شیشه رنگی

هر یک از این مدل ها برای کاربرد خاص و دکوراسیون خاص می تواند مورد استفاده قرار گیرد. 

پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

معایب پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای هم مانند هر محصول دیگری دارای معایبی می باشد. از مهم ترین و شاید تنها ایرادی که می توان به پارتیشن های شیشه ای گرفت، نبود حریم شخصی به دلیل ماهیت شیشه است که محیط درون پارتیشن مشخص می شود. اما با استفاده از پارتیشن های دو جداره که در فضای بین آن ها از پرده کرکره ای استفاده می شود و همچنین پارتیشن های هوشمند این مشکل بر طرف شده و در پارتیشن های شیشه ای هم می توان محیطی کاملا شخصی و خصوصی برای افراد ایجاد نمود.

در چه مکان هایی نیاز به نصب پارتیشن است؟

پارتشین در واقع یک مدل از دیوار پیش ساخته است که برای جداسازی قسمت های مختلف یک ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. حال میتوان این دیوار را به صورت دائمی و یا به صورت موقت مورد استفاده قرار دهید. در مواقعی که نیاز است در یک اداره برای کارمندان یک بخش جداگانه و آرام را ایجاد نمایید می توان از این محصولات استفاده نمود. این موضوع باعث افزایش راندمان کاری افراد می شود. 
می توان با استفاده از پارتیشن هایی که ارتفاع کوتاه دارند فضایی برای جداسازی کارمندان و ارباب رجوع ایجاد نمود. همچنین از پارتیشن های دکوراتیو شیشه ای می توان برای ایجاد محیطی شیک و زیبا استفاده کرد.

در هنگام پارتیشن بندی اداری باید به چه مواردی توجه نمود؟

در هنگام نصب و خرید پارتیشن باید به مواردی توجه نمایید تا محصولی که تولید می کنید بهترین کارایی را برای شما داشته باشد. از مهم ترین نکات می توان به این موارد اشاره نمود:

 • برای ساخت پارتیشن از متریال های باکیفیت استفاده نمایید. متریالی با دوام و مقاوم تا در طولانی مدت دچار دردسر نشوید.
 • در هنگام اندازه گیری و طراحی اولیه باید طرحی که انتخاب می کنید به گونه ای باشد که فضای اضافی اشغال نکند و باعث کوچک شدن محیط نشود.
 • انتخاب محل نصب باید به گونه ای انتخاب شود که نور محیط را کاهش ندهد.
 • پارتیشن باید حتما دارای عایق صوتی باشد تا بتوان محیطی آرام را ایجاد نمود.
 • توجه به طراحی پارتیشن و نوع دکوراسیون ساختمان. طرح پارتیشن باید با محیط اطراف همخوانی داشته باشد.

قیمت پارتیشن اداری شیشه ای چقدر است؟

قیمت این پارتیشن ها به عوامل متعددی بستگی دارد. درادامه شما را با عوامل تاثیر گذار در این قیمت گذاری آشنا خواهیم نمود:

 • نوع متریال مورد استفاده: همواره سعی نمایید برای ساخت از بهترین و باکیفیت ترین متریال استفاده نمایید تا در طولانی مدت نیاز به سرویس و تعمیر پارتیشن نداشته باشید. هر چه متریال باکیفیت تر باشد، قیمت نهایی محصول نیز افزایش می یابد.
 • یراق آلات مورد استفاده در پارتیشن: یراق ها هم نقش کاربردی در پارتیشن دارند و هم در ایجاد ظاهری شیک برای این محصولات کمک می کنند.
 • ابعاد پارتیشن: مسلما هر چقدر پارتیشن دارای ابعاد بزرگتری باشد، قیمت آن هم گران تر می شود.
 • دو جداره یا تک جداره بود پارتیشن: پارتیشن های دو جداره با کیفیت تر، دارای عایق صوتی و قیمت بالاتر دارند.
 • نوع شیشه به کار رفته در پارتیشن: برای ساخت پارتیشن از انواع شیشه ساده، رنگی، مات، مشجر، حکاکی شده و .. استفاده می شود. این شیشه های هر کدام دارای قیمت متفاوت بوده و در نتیجه در قیمت تمام شده پارتیشن هم تاثیر گذار خواهند بود. 
قیمت پارتیشن اداری شیشه ای

با انواع پارتیشن اداری آشنا شوید.

پارتیشن شیشه ای یکی از انواع پارتیشن اداری و خانگی می باشد. اکثر مدل های پارتیشن اداری را می توان به عنوان پارتیشن خانگی نیز مورد استفاده قرار دهید البته با طراحی متفاوت. از انواع پارتیشن بندی اداری می توان به این موارد اشاره نمود:

 • پارتیشن ام دی اف: پارتیشن ام دی اف از مدلهای ارزان قیمت می باشند. این پارتیشن ها دارای محبوبیت بالایی در ادارات دولتی و بانک ها می باشند.
 • پارتیشن چوبی: محصولاتی لوکس و مقاوم. پارتیشن چوبی نیز دارای عایق صوتی خوبی می باشد.
 • پارتیشن آلومینیومی: برای ساخت پارتیشن آلومینیومی در واقع از فریم آلومینیوم به همراه شیشه استفاده می شود.

می توان مدل های مختلف پارتیشن را با یکدیگر ادغام نموده و مدل های جدید را خلق نمایید. مثلا پارتیشن با فریم ام دی اف و شیشه و یا پارتیش چوبی و شیشه ای. 
در طراحی و تولید پارتیشن ها می توان کارهای خلاقانه بسیاری انجام داد. معمولا بعد از اندازه گیری مکانی که قرار است پارتیشن در آنجا نصب شود، طراحی هایی مطابق با محل انجام شده و پس از تایید نهایی اقدام به ساخت پارتیشن می کنند.

به مقاومت پارتیشن های اداری توجه نمایید.

پارتیشن های اداری از لحاظ مقاومت و عایق صوتی به دو مدل تک جداره و دو جداره تقسیم بندی می شوند. مهم ترین عامل در ایجاد مقاومت فریم پارتیشن است. در واقع فریم بدنه محصول را تشکیل می دهد که دیگر قسمت های پارتیشن بر روی آن سوار می شوند. پارتیشن های دو جداره دارای عایق صوتی عالی و مقاومت بالایی می باشند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

10 دلیل که بروکر آمارکتس بهترین بروکر برای ایرانیان است

۱۰ دلیل که بروکر آمارکتس بهترین بروکر برای ایرانیان است

بروکر آمارکتس در میان ایرانیان شهرت بسیار زیادی دارد. در ایران این بروکر را با ...