در کوتاه ترین زمان توانستم با همسرم به کسب و کاری نوین را راه اندازی کنیم

در کوتاه ترین زمان توانستم با همسرم به کسب و کاری نوین را راه اندازی کنیم

زمان انتشار : 1401/09/03 - 18:20

شاید برایتان جالب باشد که در طول دوسال ما توانستیم با فعالیت در حوزه انواع خوراک دام درآندهای خودمان را افزایش دهیم و در کنار خود بسیاری از اطرافیانمان را از شغلهای مناسبی برخوردار سازیم.

خوراک دام

یکی از صنایع مهم در کشور صنعت دام و طیور می باشد که امروزه با توجه به شرایطی که در کشور ایجاد شده سرو صدا زیادی برپا کرده است که قیمت خوراک دام در بازارهای متنوع به صورت مختلفی ارائه می شود.

نهاده های دامی باید با عرضه دان مرغ ارزان و ارگانیک درجه یک و دان اردک به مرغدان بتوانند دان مورد نیاز آنان را تامین نمایند تا بدین وسیله بتوانند مرغداران عزیز محصول خود با کیفیت بهتر و در اسرع وقت روانه بازار نمایند.

در کشورمان ایران مرغداری زیادی وجود دارد و جالب است بدانید که مرغداری انواع مختلفی از آن در این صنعت وجود دارد که به تشریح برخی از آنها خواهیم پرداخت.

دان مرغ

برای این که بتوانید از برخی هزینه ها مطلع شوید بهتر است قیمت دان مرغ را از طریق فضای مجازی به مقایسه بپردازید. عمده مرغداری کشور شامل این موارد می باشد یا مرغداری گوشتی داریم یا مرغداری تخم گذار داریم که باز خود این دو شامل زیر شاخه هایی است، پروسه تولید گوشت مرغ و یا تخم مرغ بسیار طولانی و زمان بر است و اقدامات زیادی باید صورت بگیرد تا جوجه را به مرغ رشد دهید و در این مسیر باید مراقبتهای زیادی از آن شود.

فرآورده های پرندگانی نظیر مرغ در دنیا بسیار زیاد می باشد و از این حیوان مفید استفاده های زیادی از آن می شود از گوشت و تخم آن گرفته تا پای آن و غیره. بنابراین باید مرغداران دان مرغ ارزان برای خود تهیه نمایند تا مجصولی که به دست ما می رسد با قیمتی مناسب تمام شود.

برای تولید گوشت مرغ و یا تخم مرغ مسیر طولانی طی می شود که به تشریح آن قصد داریم به پردازیم. قبل از همه چیز باید بدانید که مرغی که تخم می گذارد با مرغی قصد داریم از گوشت آن استفاده نماییم بسیار متفاوت و حتی نژاد آنها با یکدیگر تفاوت دارد.

دان مرغ

دان اردک

امروزه تاثیر نوسانات ارز باعث شده تا قیمت دان اردک به صورت مختلفی در بازار موجود باشد. بنابراین مرغها به دو دسته کلی تخم گذار و گوشتی تقسیم می شوند و به طبع آن مرغداریها در مرحله آخر نیز به دو دسته کلی مرغداری تخم گذار و مرغداری گوشتی تبدیل می شود.

اما اینکه می گوییم مرحله آخر دلیلی دارد و به این جهت اینگونه گفتیم که قبل از آن مرغداری دیگری وجود دارد تا بتواند این مرغها را به دست پرورش دهندگان مرغ گوشتی و مرغ تخم گذار برساند.

مرحله ای که قبل از مرغداری می باشد در واقع به این صورت است که یک واحد مرغداری به عنوان مثال مرغداری ایکس جوجه را تا مرحله ای به رشد خوبی برسد پرورش می دهد که به این مرغداری پولت می گویند و مرحله بعد این مرغ که کمی بزرگتر شده است اگر تخم گذار است آن را به مرغداری تخم گذار منتقل می نمایید و اگر گوشتی است آن را به مرغداری گوشتی منتقل می کنند.

دان اردک
x

این مطالب را نیز ببینید!

به رویای میلیاردی شدنم تحقق بخشیدم

به رویای میلیاردی شدنم تحقق بخشیدم

سعی کنید همیشه کاری را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد. کاری را که ...