دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان زنجان تدوین می‌‌شود

دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان زنجان تدوین می‌‌شود

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۰:۳۱

محمدربیع احمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان به عنوان کتاب زنجان چاپ می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه کتاب دانشنامه فرهنگ و تمدن ایران در واقع دایره‌المعارف همه ویژگی‌های زنجان خواهد بود، تصریح کرد: این دانشنامه شامل استان زنجان و تمام مناطق قومی و فرهنگی استان خواهد بود که توسط انجمن دوستداران تاریخ و فرهنگ زنجان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان تهیه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به تاثیرگذاری زنجان در تاریخ سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تدوین و تالیف دانشنامه‌ای اختصاصی که بتواند آگاهی‌های علمی، مستند، گویا و مختصر و جامع به صورت منظم و طبقه‌بندی‌شده از تاریخ، جغرافیا، فرهنگ، اقتصاد و جامعه استان زنجان در اختیار علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار دهد، ضروری به نظر می‌رسد.

احمدخانی گفت: دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان زنجان در چهار جلد و مربوط به سه دوره پیش از اسلام، اسلام و دوره معاصر تهیه خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: دانشنامه زنجان در زمره دانشنامه‌های اختصاصی قرار می‌گیرد و حاوی اطلاعاتی خواهد بود که به نحوی با این شهر در طول تاریخ در پیوند بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز به وجود پژوهش‌های متعدد از آثار ناملموس بسیاری از دوره‌های قبل از اسلام، اسلام و معاصر استان در میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: این مجموعه آمادگی خود را برای حمایت از این کار پژوهشی اعلام می‌دارد.

امیر ارجمند ادامه داد: اطلاعات تاریخی متعددی در این مجموعه وجود دارد که می‌تواند مرجعی برای تهیه این دانشنامه در استان باشد و اطلاعات جامعی از دوران پس از صفوی در دست است که در اختیار این گروه تحقیقی قرار می‌گیرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ورود «آدم‌های چهارباغ» به کتابفروشی‌ها برای چهارمین بار

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، ...