داروهای ضد التهابی آرتروز را تشدید می‌کند

داروهای ضد التهابی آرتروز را تشدید می‌کند

زمان انتشار : 1401/09/04 - 08:29

یافته جدید؛

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی بیماری التهاب مفصل را تشدید می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری آنا، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی بیماری التهاب مفصل (آرتروز) را تشدید می‌کند.

محققان در بررسی‌های خود مشاهده کردند: مصرف مسکن‌های ضد التهابی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن برای درمان آرتروز ممکن است التهاب مفصل زانو را به مرور زمان تشدید کند.

آرتروز شایع ترین شکل آرتریت است که بیش از ۳۲ میلیون بزرگسال در ایالات متحده و بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند. بیشتر افراد در ناحیه دست‌ها و زانوها دچار این عارضه می‌شوند. آرتریت اغلب با التهاب یا ورم مفصل همراه است که می‌تواند دردناک باشد.

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی دارو‌هایی هستند که باعث تسکین یا کاهش درد می‌شوند و محبوب‌ترین نمونه‌های این داروها، آسپرین و ایبوپروفن هستند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی همچنین تحت تعریف وسیعی از مسکن‌های غیر افیونی قرار دارند که به طور معمول برای انواع شدیدتر درد کاربرد دارند. این داروها با مسدود کردن آنزیم COX و کاهش میزان پروستاگلاندین در سراسر بدن باعث تسکین التهاب مداوم، درد و تب می‌شوند.

کارشناسان هشدار می‌دهند که توصیه‌های مربوط به استفاده از آنها باید دوباره مورد بررسی قرار گیرد. محقق این مطالعه می‌گوید: «تا به امروز، هیچ دارویی به منظور درمان یا کاهش پیشرفت آرتروز زانو تایید نشده است».

این مطالعه هفته آینده در نشست سالانه انجمن رادیولوژی آمریکای شمالی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

x

این مطالب را نیز ببینید!

جواهری نور با دستور قضائی پلمب شد

در پی همراهی با گروه‌های ضد انقلاب در فضای مجازی در راستای اخلال در آرامش ...