خزعلی:‌ دولت نسبت به شیوع استعمال مواد دخانی بین جوانان و زنان دغدغه دارد

خزعلی:‌ دولت نسبت به شیوع استعمال مواد دخانی بین جوانان و زنان دغدغه دارد

زمان انتشار : 1401/02/29 - 06:19

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از معاونت ریاست جمهور در امور زنان و خانواده، انسیه خزعلی در دیدار با دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در کشور، ضرورت توجه به ظرفیت‌های قانونی موجود و مغفول مانده را از یک سو و همچنین تصویب قوانین جدید مبتنی بر آسیب‌های نوپدید استعمال مواد دخانی را از سوی دیگر وظیفه نظام قانونگذاری و اجرایی در حاکمیت دانست.

وی حضور نهادهای مردمی را در همراهی با دولت امری ضروری و مهم دانست و نسبت به هم افزایی بین ظرفیت های دولت و سازمان های مردم نهاد در این مسیر ابراز خرسندی کرد.  

در این نشست که به همت واحد زنان جمعیت مبارزه با دخانیات تشکیل شد، محمدرضا مسجدی، دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ضمن معرفی فعالیت‌های داوطلبانه در این سازمان مردم نهاد در حیطه روشنگری و فرهنگسازی در خصوص آسیب های مترتب بر استعمال دخانیات به ویژه با تاکید بر جوانان و استعمال مواد دخانی خصوصا قلیان و سیگار در بین زنان، خواستار توجه ویژه به برنامه ریزی های مقتضی و شکل گیری یک جریان ملی در امر آگاه سازی گروه های در معرض خطر و به طور خاص دانشجویان و دانش آموزان در این راستا شد. 

وی همچنین آمادگی جمعیت مبارزه با دخانیات را جهت ارائه مشاوره های تخصصی به دستگاههای متولی امر اعلام کرده و خواستار بهره گیری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده از ظرفیت‌های ستادی و نظارتی خود برای هم افزایی های بین بخشی شد.

مقرر شد که در خصوص گروههای هدف با اولویت خوابگاههای دانشجویی دختران و همچنین دانش آموزان،  برنامه هایی با همکاری دستگاههای متولی از جمله وزارت علوم و  آموزش و پرورش تنظیم و اجرایی سازی شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

خبرنگاران باید در جریان کم و کیف همه موضوعات محیط زیستی قرار گیرند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: نقش خبرنگاران حوزه محیط زیست در مردمی سازی ...