خبر خوش برای ساکنان غرب تهران/ برنامه ویژه برای تبدیل کوهسار به قطب گردشگری داریم

خبر خوش برای ساکنان غرب تهران/ برنامه ویژه برای تبدیل کوهسار به قطب گردشگری داریم

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۷:۲۱

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، نخسین نشست تخصصی کمیته گردشگری شورای شهر تهران با حضور سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، احمد ابوحمزه دبیر کمیته گردشگری و میراث فرهنگی، رضا دلیری نژاد موزه دار و رئیس موزه ملک، نصرالله حدادی تهران شناس، حجازی رئیس نوسازی اراضی عباس آباد، علیرضا عالمی نژاد تهران شناس، رامبد باران دوست استاد دانشگاه، ژاله ابراهیمی استاد دانشگاه و رضا یزدانی مدیرعامل انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران در ساختمان شعر ادب اراضی عباس آباد برگزار شد.

سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این نشست بر لزوم حرکت به سمت گردشگری صنعتی در برنامه ریزیهای آتی شورای شهر تهران تاکید کرد و افزود: امروزه گردشگری در همه جای دنیا تبدیل به یک صنعت شده و از این راه اقتصاد شهر و حتی کشور را اداره می‌کنند اما هنوز در تهران با وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری ظرفیتهای بالقوه‌ای وجود دارد که می‌تواند در توسعه این صنعت، ظرفیت آفرینی کند، در این دوره شورای شهر فضا برای رونق گردشگری و میراث فرهنگی مهیاتر است.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه هم اکنون مشکلاتی در پیش پای رونق گردشگری پایتخت وجود دارد که باید احصا و برای آن راه حل تهیه شود گفت: باید بتوانیم بر اساس شناخت ظرفیت‌ها اقدامات بهینه در این خصوص، داشته باشیم.

این عضو شورای شهر تهران افزود: نگاه به گردشگری باید از نگاه تفریحی به نگاه صنعتی تبدیل شود و برنامه‌های ما با هدف صنعتی شدن گردشگری پایتخت تدوین شود. اما در این میان آنچه مهم است هویت محلات و منافع مردم است. ما نباید با رونق گردشگری در یک نقطه برای ساکنان مشکلات فرهنگی و اجتماعی به بار بیاوریم بلکه رونق گردشگری باید منافع‌اش در وهله نخست به ساکنان آن محله برسد.

علوی همچنین از تدوین برنامه‌ای ویژه برای تبدیل کوهسار به قطب گردشگری غرب تهران خبر داد و گفت: در شرق تهران با نگاه ویژه به سرخه حصار و در غرب با نگاه ویژه به کوهسار در حال تدوین طرح قطب گردشگری شرق و غرب هستیم که امیدواریم ساکنان این مناطق از مزایای اقتصادی آن بهره مند شوند.

انتهای پیام/۴۱۷۲/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج + 20 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

طرحی که موجب تسریع در روند رسیدگی به پرونده های قضائی می‌شود/ علت عدم اخذ وکیل از سوی مردم چیست؟

گروه جامعه خبرگزاری آنا- احسان یعقوبی؛ موضوع تعداد وکیل در کشور از آن دست موضوعاتی ...