خبر خوب؛ کتاب رویکرد گردشگری شهری و روستایی در ایران و جهان منتشر شد

خبر خوب؛ کتاب رویکرد گردشگری شهری و روستایی در ایران و جهان منتشر شد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۹:۴۶

نویسنده این کتاب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: متن این اثر در بازه یک سال در حوزه گردشگری تهیه شده که می تواند منبعی برای گردشگری و سرفصل دانشگاهی محسوب شود.

کریمی بیان کرد: در این کتاب به مباحث مختلفی از جمله مفاهیم، صنعت گردشگری، توریسم، اهمیت و محصولات گردشگری، گردشگری فرهنگی، گردشگری اوقات فراغت، طبیعت گردی، مدیریت پایدار زمین، اشتغالزایی، بهبود کیفیت محیط زیست، افزایش کیفیت زندگی و کاهش فقر، حقوق جهانگردان غیر مسلمان، اثرات مخفی گردشگری، بیمارها واگیردار، زیرساختها، پیاده راهها و راهکار افزایش درآمد برای جامعه ملی کشو را مورد بررسی قرار خواهد داد.

وی افزود: کارشناسان علوم اقتصادی معتقدند که گردشگری به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا شناخته می شود که در این راستا بسیاری از کشورها و به ویژه توسعه یافته این صنعت را به عنوان منبع اصلی ایجاد درآمد، اشتغال زایی و رشد بخش خصوصی و زیربنایی می دانند.

این نویسنده کتاب تاکید کرد: در این اثر تعاریف بیان شده از سوی سازمان گردشگری مورد توافق است که فعالیت مسافرتی افراد و اقامت در خارج از محیط دایم زندگی آنها برای بیش از ۲۴ساعت، کمتر از یک سال به قصد تفریح و تجارت را به آنها پرداخته است.

کریمی بیان کرد: این کتاب در قطع وزیری در یک هزار نسخه در بازار موجود است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

خبر خوب؛ کشف قدیمی‌ترین شواهد وجود عسل در ۳۵۰۰ سال پیش

ایسنا/خراسان رضوی باستان‌شناسانی که در سایت حفاری در مرکز نیجریه کار می‌کردند، ظروف سفالی پیدا ...