خبر خوب؛ نصب المان عطار نیشابوری در مشهد

خبر خوب؛ نصب المان عطار نیشابوری در مشهد

زمان انتشار : 1400/01/26 - 19:41
به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم گفت: یکی از سیاست‌های شورای شهر برگرفته از برنامه عملیاتی میان مدت شهرداری مشهد و توجه به هویت مشهد و خراسان است.


 

وی افزود: در نام گذاری‌ها شعرای منتسب به خراسان مورد توجه قرار گرفته‌اند که این اتفاق خود یکی از عناصر قوی هویت بخشی شهر مشهد است. در زمینه نام‌گذاری میدان عطار نیشابوری در محدوده بلوار خیام هم یک همگرایی ایجاد شد و امروز نیز المان این شاعر بزرگ در این میدان نصب و رونمایی شد.


 

عضو شورای شهر مشهد گفت: خوشحالیم که این روز‌ها که به پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد نزدیک می‌شویم مجموعه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در حوزه‌های مختلف در حال به ثمر رسیدن است.


 

رئیس اداره امور هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: المان عطار توسط استاد نادر قشقایی طراحی و تولید شده است و این المان در میدان عطار نصب شد تا شهروندان مفاخر خود را بشناسند.

 بهزاد چوپانکاره، رئیس اداره امور هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در مراسم رونمایی از المان عطار اظهار کرد: در جشنواره خانه بهار و جشنواره هنری شهر مشهد سال‌های اخیر به سمت دائمی شدن، افزایش کیفیت و استفاده از استادان برتر حرکت کرده‌ایم.

وی گفت: المان عطار توسط استاد نادر قشقایی طراحی و تولید شده است. این المان در میدان عطار نصب می‌شود تا شهروندان مفاخر خود را بشناسند.

 


بهزاد چوپانکاره افزود: از جمله مسئولیت‌های اداره امور هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، جانمایی و نصب یادمان‌های دائم با سیاست ماندگاری، معرفی مفاخر، شخصیت‌ها و رویداد‌ها و شکل دهی هویت بصری به شهر و کمک به افزایش هنر بصری مشهد است.


 

شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری، از بزرگان مشایخ تصوف ایران در قرن ششم و اوایل قرن هفتم هجری است که در سال ۵۳۷ هجری در قریه کدکن یا شادیاخ از توابع نیشابور به دنیا آمد.


 

۲۵ فروردین ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام عطار نیشابوری ثبت شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

6 − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

ضرورت توجه هرچه بیشتر به ساختار قاعده‌مند زبان انجمن قلم از ظرفیت‌های شهرستانی بیشتر استفاده کند

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ یاسر احمدوند معاون ...