خبر خوب؛ میلیون‌ها آمریکایی به آب آشامیدنی دسترسی ندارند

خبر خوب؛ میلیون‌ها آمریکایی به آب آشامیدنی دسترسی ندارند

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۶:۰۷

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جهان خبرگزاری آنا، پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت، کیفیت آب شرب میلیون‌ها آمریکایی از استانداردهای بهداشتی فدرال برخوردار نیست و میزان مواد آلاینده خطرناک آن زیاد است.

تحقیقات گاردین از بیش از ۱۴۰ هزار شبکه آب دولتی در سراسر آمریکا و سرزمین‌های وابسته به آن نشان می‌هد که لاتین تبارهای این کشور بیش از دیگران از آب شرب آلوده استفاده می‌کنند.

در شهرهایی که ۲۵ درصد یا شمار بیشتری از جمعیت آن‌ها را لاتین تبارهای تشکیل می‌دهند، میزان آلایندگی آب شرب دو برابر حد مجاز دیگر نقاط آمریکاست.

این تحقیق همچنین نشان می‌دهد، بیش از ۲۵ میلیون آمریکایی از شبکه‌های آب شرب آلوده‌ای استفاده می‌کنند که میزان آلایندگی آن‌ها بسیاری بالاتر از حدمجاز است و در این میان، تخمین زده می‌شود که پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از این افراد را لاتین تبارها تشکیل می‌دهند.

ایالت تگزاس، آلوده‌ترین شبکه آب شرب را در میان ایالت‌های آمریکا دارد و پس از آن ایالت‌های کالیفرنیا و اوکلاهاما قرار دارند. میانگین موارد تخطی در زمینه آلایندگی آب به ترتیب در ایالت‌های اوکلاهاما، ویرجینیای غربی و نیو مکزیکو بیش از دیگر ایالت‌های آمریکاست.

تحقیقات شش ماهه از اطلاعات و آمار اداره حفاظت محیط زیست آمریکا و دیگر نهادهای ذیربط این کشور حاوی این نتایج است:

– دسترسی به آب آشامیدنی سالم در آمریکا، بر اساس جغرافیا، نژاد و میزان درآمد مردم به شدت نامتناسب است.
– میزان آلایندگی آب شرب شهرهایی که درآمد سکنه آن‌ها پایین‌تر است، بیش از دو برابر شهرهای ثروتمند است.
– در برخی از شبکه‌های آب شرب نقاط مختلف آمریکا هر ساله صدها مورد تخلف در زمینه کیفیت آب شرب و میزان آلایندگی آن‌ها ثبت می‌شود، بدون اینکه دولت به آن‌ها ترتیب اثر بدهد و یا این موضوع به اطلاع مشترکان برسد.
– در مناطق روستایی میزان آلایندگی ۲۸ درصد بیشتر از شهرهاست.
– دانشمندان و مقامات دولتی آمریکا به ناقص بودن مقررات و نظام نامه‌های مربوط به آب آشامیدنی در این کشور اذعان دارند.

کارشناسان بسیار نگران آلایندگی شبکه‌های آب شرب شهرهای کوچک هستند.

این کارشناسان می‌گویند لاتین تبارهای آمریکا به شدت در معرض خطر قرار دارند، زیرا اکثر آن‌ها نزدیک مراکز صنعتی در کالیفرنیا و در غرب آمریکا زندگی می‌کنند که میزان نیترات موجود در آب شرب آن‌ها بسیار بالاست.

همچنین اکثر جمعیت مناطق جنوب غرب آمریکا را که میزان آرسنیک موجود در ذخایر آب شرب آن‌ها بالاست، لاتین تبارها تشکیل می‌دهند.

به گفته «پائولا بیمر» از محققات بهداشت عمومی دانشگاه آریزونا، لاتین تبارهای ساکن شهر نوگالس از توابع آریزونا فکر می‌کنند کیفیت آب آشامیدنی آن‌ها ناسالم است و بیش از استعمال دخانیات برایشان ضرر دارد. به همین خاطر از بطری‌های آب آشامیدنی و آب معدنی استفاده می‌کنند.

شرکت مالتی پیور اینترنشنال، واقع در لاس وگاس آمریکا که سیستم های تصفیه آب آشامیدنی را با تاییدیه بنیاد ملی علوم آمریکا تولید می کند، به تازگی در گزارشی در وبسایت خود نوشت:

چند سال پیش وقتی بحران آب در فلینت، میشیگان در صدر عناوین اخبار آمریکا قرار گرفت، مسئله کیفیت آب در این کشور به یک موضوع گفتگوی ملی مطرح شد. اما همانطور که تحقیقات اخیر نشان داده است، میشیگان تنها ایالتی نیست که شبکه آب شرب آن به شدت آلوده است.

یک چهارم آمریکایی ها در حال حاضر آب را از منبعی دریافت و مصرف می کنند که قانون آب آشامیدنی سالم اداره حفاظت محیط زیست را نقض می کند. این تخلفات از آزمایش ناکافی گرفته تا سطوح خطرناک آلاینده های آب آشامیدنی مانند آرسنیک یا سرب متغیر است. این قبیل تخلفات در سراسر کشور، از روستا ها و شهرهای کوچک گرفته تا شهرهای پرازدحام رخ می دهد.

در حالی که آب ناسالم در سراسر کشور جریان دارد، این معضل در مناطق کم درآمد و روستایی بیشتر مشهود است. تاحدی، این بدان دلیل است که جدیدترین فناوری های تصفیه آب، گران هستند. بسیاری از شبکه های کوچک آب شرب نیز نمی تواننند تکنیک های تصفیه آب خود را مطابق با استانداردهای فدرال حفظ کنند.

از میان ایالت های آمریکا، ۱۰ایالت، بدترین رتبه بندی را از حیث کیفیت آب شرب در سراسر کشوردارند.

از میان ایالت‌ها و سرزمین‌های تحت حاکمیت دولت آمریکا، به ترتیب در پورتوریکو، جورجیا، آریزونا، واشنگتن، نیوجرسی، اوهایو، کالیفرنیا، فلوریدا، تگزاس، و پنسیلوانیا بالاترین میزان آلایندگی آب شرب گزارش شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

ده + 8 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

خبر خوب؛ آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس ...