خبر خوب؛ مشوق یک‌جانبه‌ای به ایران نخواهیم داد

خبر خوب؛ مشوق یک‌جانبه‌ای به ایران نخواهیم داد

زمان انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۸:۳۳

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جهان خبرگزاری آنا،  ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با حضور در نشست خبری خود با بیان این ادعا که واشنگتن آماده پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران است، گفت: گفتگوهای دشواری را در نشست وین پیش رو داریم و با توجه به وجود بی اعتمادی‌ها میان ایران و آمریکا قطعا با چالش‌هایی روبرو خواهیم شد.

وی در ادامه به پیشرفت خوب و حرفه‌ای مذاکرات وین اشاره کرد و گفت: آمریکا این آمادگی را دارد که به پایبندی به توافق هسته‌ای برجام بازگردد.

پرایس ادامه داد: در ذیل این امر واشنگتن می‌تواند رفع تحریم‌هایی که مرتبط با برجام نیستند را نیز درنظر داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه به آمادگی این کشور در جهت رفع تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، اشاره کرد و گفت: ما هیچ مشوق یکجانبه‌ای به ایران نخواهیم داد تا این کشور به پایبندی به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای بازگردد.

یک مقام ارشد در تهران نیز در مصاحبه خود با پرس تی‌وی با تاکید براینکه ایران مذاکره درباره تفکیک تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را نمی‌پذیرد، گفت:  از نظر ایران، تحریم‌های آمریکا شامل تحریم‌های برجامی دوره اوباما، تحریم‌های بازگردانده‌شده از سوی ترامپ و تحریم‌های اضافه شده در دوره ترامپ با برچسب‌های غیربرجامی، همه باید لغو شوند.

جنیفر ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز طی اظهاراتی گفتگوهای وین درمورد توافق هسته‌ای را گام اول، اما سازنده توصیف کرد و گفت: در آغاز گفتگوها با ایران هستیم و نمی‌توانیم محدوده‌ای زمانی را برای آن مشخص کنیم.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپا در روز سه شنبه، در وین برگزار شد و طبق برنامه از پیش تعیین شده، هیات ایرانی هیچ مذاکره مستقیم و یا غیرمستقیمی با مقامات آمریکایی حاضر در این نشست نخواهند داشت.

خبرگزاری رویترز نیز در روز چهارشنبه طی گزارشی اعلام کرد که، چند دیپلمات اطلاعاتی از جلسات توافق برجام در اختیار هیئت آمریکایی مستقر در وین قرار دادند.

هدف ایران برای حضور در این نشست لغو کامل تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان است.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

خبر خوب؛ آژانس دارویی اروپا عارضه واکسن جانسون اند جانسون را تأیید کرد

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس ...